Найскладніші скелелазні маршрути у світі (станом на 2024 рік)

Рік тому ми опублікували традиційний звіт про найважчі скелелазні маршрути у світі (ця стаття вперше почала наповнюватися інформацією у 2011, а перше видання звіту вийшло на нашому сайті у 2014).

З часу попереднього звіту минув рік, і за цей період скелелазний світ змінився і минулий сезон також був багатий на відкриття та проходження найскладніших у світі маршрутів.

Читайте також статті:


Adam Ondra на ключі (найскладнішій ділянці) нового маршруту маршруту "The Change" 9b+, печера Hanshelleren cave, Норвегія
Adam Ondra на ключі (найскладнішій ділянці) нового маршруту маршруту "The Change" 9b+, печера Hanshelleren cave, Норвегія


За період 2023 року:

У категорії 9с: був відкрий 1 новий маршрут. Повторень пролазів не було
У категорії 9b+ було відкрито 3 нових маршрута; 2 маршрута було повторено
У категорії 9b за минулий рік було відкрито 6 нових маршрутів та 8 разів було повторені старі маршрути
У категорії 9а+ за минулий рік було відкрито 26 нових маршрутів та 43 разів повторені старі маршрути

За цей період 17 скелелазів (серед них одна жінка) приєдналися до "клубу 9а+" (це на 1 скелелаза більше ніж у 2022 році):


  • Войта Троян (Vojta Trojan), Чехія
  • Мікаела Кірш (Michaela Kiersch), США
  • Тайлер Томпсон (Tyler Thompson), США
  • Алекс Вентахас (Alex Ventajas Serrano), Іспанія
  • Лер Тібу (Lair Thibault), Франція
  • Ділан Баркс (Dylan Barks), США
  • Свен Ламперер (Sven Lempereur), Бельгія
  • Махо Норманд (Maho Normand), Франція
  • айан Скленіца (Ryan Sklenica), Австралія
  • Семюел Омец (Samuel Ometz), Швейцарія
  • Еліаш Кісела (Eliáš Kysela), Словаччина
  • Даніель Морено (Daniel Moreno), Іспанія
  • Маттео Суле (Mattéo Soulé), Франція
  • Фабріс Ландрі (Fabrice Landry), Франція
  • Ніколас Мільбурн (Nicholas Milburn), США
  • П'єр Марзулло (Pierre Marzullo), Франція
  • Ден Мирський (Dan Mirsky), США


Більш наочно про статистику скелелазіння Ви можете дізнатися з нашої статті: ІНФОГРАФІКА РОЗВИТКУ СКЕЛЕЛАЗІННЯ СТАНОМ НА 2023 РІК


За період 2022 року: Натисніть, щоб сховати/показати


За період 2021 року: Натисніть, щоб сховати/показати


За період 2020 року: Натисніть, щоб сховати/показати


За період 2019 року: Натисніть, щоб сховати/показати


За період 2018 року: Натисніть, щоб сховати/показати

За період 2017 року: Натисніть, щоб сховати/показати

За період 2016 року: Натисніть, щоб сховати/показати


Підбиваючи загальні підсумки, зазначимо, що на сьогоднішній момент, станом на січень 2024 року:

  • Категорію 9с пройшли 3 скелелази у світі
  • Категорію 9b+ пройшли 8 скелелазів у світі
  • Категорію 9b пройшли лише 34 скелелаза165 (серед них три жінки). Зазначимо, що двоє з них проходили маршрути із "сумнівною" 9b категорією)
  • Категорію 9а+ пройшли 165 скелелазів у світі


Статистика маршрутів за популярністю на січень 2024 року:


  • Категорія 9с повторень маршрутів не було
  • Категорія 9b+ маршрут "Bibliographie" був повторений 4 рази
  • Категорія 9b маршрут Ali Hulk (Extension) (Total Sit Start) був повторений 7 разів
  • Категорія 9а+ маршрут La Rambla Extension було повторено 33 разів!


Кріс Шарма (Chris Sharma) на маршруті "El Bon Combat" 9b/+. Фото Ricardo Giancola
Кріс Шарма (Chris Sharma) на маршруті "El Bon Combat" 9b/+. Фото Ricardo Giancola


Найскладніші скелелазні маршрути у світі (станом на січень 2024 року)


Категорія 9с


МаршрутКатегоріяМісцеКраїнаРікПершо-
проходження
Повторення
Silence9cFlatanger Норвегія 2017Адам Ондра (Adam Ondra)
DNA9cVerdon Франція 2022Себастьян Буін (Sébastien Bouin)
Project Big / B.I.G.9cFlatanger Норвегія 2023Якоб Шуберт (Jakob Schubert)


Категорія 9b+


МаршрутКатегоріяМісцеКраїнаРікПершо-
проходження
Повторення
The Change9b +FlatangerНорвегія2012Адам Ондра (Adam Ondra)Стефано Гізольфи (Stefano Ghisolfi), 2020 - з наколінниками
Себастьян Буін (Sébastien Bouin), 2022 - з наколінниками
La Dura Dura 9b +OlianaІспанія2013Адам Ондра (Adam Ondra)Кріс Шарма (2013)
Vasil Vasil 9b +Sloup, Moravian KarstЧехія2013Адам Ондра (Adam Ondra)
Perfecto mundo9b+MargalefІспанія2018Александр Мегос (Alexander Megos) Стефано Гізольфі (Stefano Ghisolfi), 2018
Якоб Шуберт (Jakob Schubert), 2019
Bibliographie9c/b+CéüseФранція2020Александр Мегос (Alexander Megos) -
призначив маршруту категорію 9с,
згодом погодився з пониженям до категорії 9b+
Стефано Гізольфі (Stefano Ghisolfi), 2021 - оцінив маршрут категорією 9b+
Шон Бейлі (Sean Bailey), 2021
Себастьян Буін (Sébastien Bouin), 2023
Хорхе Діас-Рулло (Jorge Díaz-Rullo), 2023
Suprême Jumbo Love9b+Clark MountainСША2022Себастьян Буін (Sébastien Bouin)
"Zvěřinec" (Menagerie)9b+Holštejn, Moravian KarstЧехія2022Адам Ондра (Adam Ondra)
"Excalibur"9b+ArcoІталія2023Стефано Гізольфі (Stefano Ghisolfi)
"Mejorando la Samfaina"9b+MargalefІспанія2023Хорхе Діас-Рулло (Jorge Díaz-Rullo)


Категорія 9b


Наскільки далеко вперед вирвався у проходженні Адам Ондра можна побачити на кількості пройдених маршрутів категорії 9b.
Протягом останніх років не було жодного скелелаза, хто б міг навіть наблизитися до нього. Більше того, всього в історії категорії 9b значаться лише 34 скелелази (серед них три жінки), причому у двох проходженнях є деякі сумніви.



Маршрути категорії 9b - 58 шт.



МаршрутКатегоріяМісцеКраїнаРікПершо-
проходження
Повторення
Flex Luthor 9b Fortress США 2003 Tommy Caldwell Метті Хонг (Matty Hong), 2021 - підвищив категорію з 9а+ до 9b
Карло Траверсі (Carlo Traversi), 2021
Джонатан Сігріст (Jonathan Siegrist), 2022
Ніколас Мільбурн (Nicholas Milburn), 2023
Ден Мирський (Dan Mirsky), 2023 - відзначив категорію як 9а+, пройшовши ключ іншим варіантом
Peruvian Necktie 9b Pop Tire Cave США, Юта 2004 Джеймс Літц (James Litz) Джонатан Сігріст (Jonathan Siegrist), 2021 - підвищив категорію з 9а+ до 9b
Ali Hulk (Extension) (Sit Start) [***] 9b Rodellar Іспанія 2007 Дані Андрада Магнус Мідтбо
(2010)
Даніель Фуертес (Daniel Fuertes), 2020
Golpe De Estado 9b Siurana Іспанія 2008 Кріс Шарма Адам Ондра (2010)
Jumbo Love 9b Clark Mountain США 2008 Кріс Шарма Ітан Прінгл (Ethan Pringle) (2015)
Джонатан Сігріст (Jonathan Siegrist), 2018
Себастьян Буін (Sébastien Bouin), 2022
Neanderthal 9b Santa Linya Іспанія 2009 Кріс Шарма Якоб Шуберт (Jakob Schubert), 2018
Адам Ондра (Adam Ondra), 2019
Chaxi Raxi 9b Oliana Іспанія 2011 Адам Ондра
First Round First Minute 9b Margalef Іспанія 2011 Кріс Шарма Адам Ондра (2014)
Александр Мегос (2015)
Стефано Гізольфі (Stefano Ghisolfi) (2017)
Хорхе Діас-Рулло (Jorge Díaz-Rullo), 2021
La Planta de Shiva 9b Villanueva del Rosario Іспанія 2011 Адам Ондра Якоб Шуберт (Jakob Schubert), 2016
Ангела Айтер (Angela Eiter), 2017
Джонатан Сігріст (Jonathan Siegrist), 2019
Хорхе Діас-Рулло (Jorge Díaz-Rullo), 2019
Джонатан Фльор (Jonatan Flor), 2020
Анак Верховен (Anak Verhoeven), 2024
Fight or Flight 9b Oliana Іспанія 2011 Кріс Шарма Адам Ондра (2013)
Якоб Шуберт (2014)
Саті Амма (2015)
Метті Хонг (Matty Hong) (2018)
Пйотр Схаб (Piotrek Schab), 2019
Stoking the Fire 9b Santa Linya Іспанія 2013 Кріс Шарма Адам Ондра (Adam Ondra), 2016
Якоб Шуберт (Jakob Schubert), 2018
Саті Амма (Sachi Amma), 2019
Стефано Гізольфі (Stefano Ghisolfi), 2019
Джонатан Сігріст (Jonathan Siegrist), 2023
Iron Curtain 9b Flatanger Норвегія 2013 Адам Ондра Себастьян Буін (Sébastien Bouin), 2022 - прошел с наколенниками, оценив с ними маршрут как 9а+
Move 9b Flatanger Норвегія 2013 Адам Ондра Себастьян Буін (Sébastien Bouin), 2019
C.R.S. 9b Mollans Франція 2015 Адам Ондра (Adam Ondra)
El Bon Combat 9b / +Cova de OcellІспанія2015Кріс ШармаЯкоб Шуберт (Jakob Schubert), 2018 - запропонував категорію 9а+ (важка) / 9b (легка)
Феліпе Камарго (Felipe Camargo), 2019 - запропонував категорію 9b
Хорхе Діас-Рулло (Jorge Díaz-Rullo), 2020
FightClub 9b Canmore Канада 2016 Александр Мегос (Alexander Megos)
Robin Ud 9b Alternativna Stena Словаччина 2016 Адам Ондра (Adam Ondra)
Mamichula 9b Oliana Іспанія 2017 Адам Ондра (Adam Ondra) Себастьян Буін (Sébastien Bouin), 2019
Queen Line 9b Laghel Італія 2017 Адам Ондра (Adam Ondra) Стефано Гізольфі (Stefano Ghisolfi), 2019
Rainman 9b Malhalm Cave Велика Британія 2017 Стив МакКлюр (Steve McClure) Едер Ломба (Eder Lomba), 2022;
Джошуа Іббертсон (Joshua Ibbertson), 2022
One Slap 9b Arco Італія 2017 Адам Ондра (Adam Ondra) Стефано Гізольфі (Stefano Ghisolfi), 2017
Move Hard 9b Flatanger Норвегія 2017 Адам Ондра (Adam Ondra) Стефано Гізольфі (Stefano Ghisolfi), 2022
Себастьян Буін (Sébastien Bouin), 2023
Clash of the Titans 9b Götterwandl,
Тіроль
Австрія 2017 Александр Мегос (Alexander Megos) Якоб Шуберт (Jakob Schubert), 2022 - підвищив категорію з 9а+ до 9b
Soul Mate 9b Gozen-iwa Японія 2018 Саті Амма (Sachi Amma) Лі Мін-йон (Lee Min-young), 2023
Disbelief 9b Canmore Канада 2018 Адам Ондра (Adam Ondra)
La Barrière 9b Janseg Швейцарія 2018 Пірмін Бертле
(Pirmin Bertle)
Artaburu 9b Margalef Іспанія 2018 Ікер Поу (Iker Pou)
Ali Hulk (Extension) (Total Sit Start) [***] 9b Rodellar Іспанія 2019 Джонатан Фльор (Jonatan Flor), Хорхе Діас-Рулло (Jorge Díaz-Rullo), 2019
Лаура Рогора (Laura Rogora), 2020
Дейв Ґрем (Dave Graham), 2020
Алекс Гарріга (Alex Garriga), 2021 - запропонував категорію 9а+ при умові використання наколінників
Домінік Шкофік (Domen Škofic), 2021
Гонцало Ларроча (Gonzalo Larrocha), 2022 - пройшов маршрут з наколінниками, відмітивши його для себе як 9а+
Даніель Морено (Daniel Moreno), 2023 - пройшов маршрут з наколінниками, відмітивши його для себе як 9а
La Rage d'Adam 9b/+ Verdon Франція 2019 Себастьян Буін (Sébastien Bouin)
Obsession 9b Orgon Франція 2019 Лоїк Зеані (Loic Zehani)
The Dream 9b каньон Брар / Brar Canyon Албанія 2019 Себастьян Буін (Sébastien Bouin)
Cryptography 9b Saint Loup Швейцарія 2020 Алессандро Зені (Alessandro Zeni)
Soul rock dance 9b Південна Корея 2020 Хьон Бін Мін
(Hyunbin Min)
Beyond integral 9b/+ Пік Сен-Лу( Pic St-Loup) Франція 2020 Себастьян Буін (Sébastien Bouin)
Madame Ching 9b Тирольский Оберланд ( Tyrolean Oberland) Австрія 2020 Ангела Ейтер (Angela Eiter)
Erebor 9b Arco Італія 2021 Стефано Гізольфі (Stefano Ghisolfi) Лаура Рогора (Laura Rogora), 2021
Адам Ондра (Adam Ondra), 2021
Якоб Шуберт (Jakob Schubert), 2022
Стефано Карнаті (Stefano Carnati), 2023,
Габріеле Мороні (Gabriele Moroni), 2023
Picacho 9b Rodellar Іспанія 2021 Джонатан Фльор (Jonatan Flor)
Cafe Solo 9b Margalef Іспанія 2021 Хорхе Діас-Рулло (Jorge Díaz-Rullo)
King Capella9b/+SiuranaІспанія2021Вільям Босі (William Bosi)Александр Мегос (Alexander Megos), 2021
Якоб Шуберт (Jakob Schubert) , 2021 - знизив категорію з 9b+ до 9b
The Lonely Mountain9bArcoІталія2021Стефано Гізольфі (Stefano Ghisolfi) Адам Ондра (Adam Ondra), 2021
Taurus9bByci Skala, Moravský krasЧехія2021Адам Ондра (Adam Ondra)
L'arenauta9bSperlongaІталія2022Стефано Гізольфі (Stefano Ghisolfi)
Bomba9bArcoІталія2022Адам Ондра (Adam Ondra)
Wonderland9bArcoІталія2022Адам Ондра (Adam Ondra)
Chikane9bAvignonФранція2022Лоїк Зеані (Loic Zehani)
Event Horizon9b5G, Las VegasНевада, США2022Джонатан Сігріст (Jonathan Siegrist)
Nordic Marathon9b/+FlatangerНорвегія2022Себастьян Буін (Sébastien Bouin)
Ratstaman Vibrations9bCéüseФранція2022Александр Мегос (Alexander Megos)
La vie9bRodellarІспанія2022Джонатан Фльор (Jonatan Flor)
Harlem9bOrgonФранція2022Лоїк Зеані (Loic Zehani)
Brooklyn9bOrgonФранція2023Лоїк Зеані (Loic Zehani)
Sleeping Lion9b/+SiuranaІспанія2023Кріс Шарма (Chris Sharma)Александр Мегос (Alexander Megos), 2024 - знизив категорію до 9b
Хорхе Діас-Рулло (Jorge Díaz-Rullo), 2024 - підтвердив категорію 9b
Ariégeois Coeur Loyal (ACL)9bPic Saint LoupФранція2023 Себастьян Буін (Sébastien Bouin)
Mossoul9b/+OrgonФранція2023 Лоїк Зеані (Loic Zehani)
Fantasia L29bVercorsФранція2023Седрік Лачат (Cédric Lachat)
B je to9bпечера Враняча (Vranjaca Cave)Хорватія2023Адам Ондра (Adam Ondra)
Quartiers Nord9bOrgonФранція2023Лоїк Зеані (Loic Zehani)
E.L.L.I.E.9bMargalefІспанія2024Том Болджер (Tom Bolger)
Hannigraal9bL'AbattoirФранція2024Танжі Мерард (Tanguy Merard)
Les Rois du Lithium9bPic Saint LoupФранція2024Себастьян Буін (Sébastien Bouin)


* Akira: Першим маршрутом що претендував на категорію 9b був "Akira" від Фреда Рулена (Fred Rouhling, 1995 рік). Однак, це був суто боулдеринговий маршрут, тільки верхня його частина (категорії 8а) вимагала проходження на відтяжках; крім того, він довгий час не повторювався і не був підтверджений кимось з інших провідних світових скелелазів. По-третє, цей маршрут розташований на території приватної власності і доступ до нього практично неможливий.
У 2020 році маршрут був повторений двічі і обидва рази скелелази оцінили маршрут категорією 9а!

** - Chilam Balam Другий маршрут, претендент на категорію 9b був "Chilam Balam" (Villanueva del Rosario) авторства Бернабе Фернандес (Bernabé Fernández, 2003 рік). У цьому маршруті проблема полягала в найскладнішій його першій частині, трудність якої викликала недовіру у багатьох альпіністів.
У 2011 році Адам Ондра, що повторив цей маршрут, визначив цю ділянку як "легке 9b".
Пізніше, наприкінці 2021 року Адам переглянув категорії кількох маршрутів, у тому числі й "Chilam Balam", позначивши його категорією 9а+: "Chilam Balam" 9а+. Приходьте повторити цей приголомшливий маршрут. Такий величезний, такий довгий, що від одного погляду на нього тримтть коліна. Однак, згодом, маршрут виявився не таким вже й складним як я очікував, всього 3 дні роботи."

Себастьян Буін та Дані Андрада, які повторили цей маршрут 2015 році, схиляються до думки, що її категорію слід вважати як 9а+/b або навіть як важку 9а+

*** - Ali-Hulk extension Третім маршрутом, претендентом на 9b, був "Ali-Hulk extension" (у Роделлярі, Іспаня) авторства Дані Андріада (Dani Andrada.).
"Ali-Hulk extension" є варіантом маршруту "Ali-Hulk" категорією 9а, який починається трохи ліворуч, у глибині печери Ali Baba.
Новий початок додає до вихідного маршруту-коннекшену Ali-Hulk, ще 10 додаткових складних боулдерингових перехоплень а до лінії Ali-Hulk extension додає сидячий старт (16 боулдерингових рухів категорії 7С, загалом близько 62 рухів на маршруті), роблячи маршрут з категорії 9а+ категорію 9b. Перше проходження маршруту було здійснено іспанським скелелазом Дані Андрада у 2007 році. У 2010 році цей маршрут повторив норвежець Магнус Мідтбо

У новому варіанті, запропонованому Джонатаном Фльором і Хорхе Діас-Рулло в 2019 році лінія "Ali-Hulk extension Total Sit Start", що вийшла, додає ще близько 15 боулдерингових рухів на початку траси і в результаті загальний маршрут містить в собі вже близько 80 перехоплень (52 перехоплення -Hulk, 9a).
Тут проблема у категоруванні до 9b полягала також у боулдеринговій частині маршруту.


Категорія 9а+ - 226 шт.


За період з 2011 по 2016 роки. Натисніть, щоб сховати/показати


За період 2017 року. Натисніть, щоб сховати/показати


За період 2018 року. Натисніть, щоб сховати/показати


За період 2019 року. Натисніть, щоб сховати/показати


За період 2020 року. Натисніть, щоб сховати/показати


За період 2021 року. Натисніть, щоб сховати/показати


За період 2022 року. Натисніть, щоб сховати/показати


За період 2023 року. Натисніть, щоб сховати/показати



Нові маршрути 9а+ (за період 2024 року) Повторення 9а+ (за період 2024 року)




Тепер, переглянувши список маршрутів категорії 9a+ ми бачимо, що на сьогоднішній день у світі у світі створено 226 маршрутів такої категорії (включаючи 16 маршрутів із збільшенням категорій) та майже половина з них (121 маршрут ) побачили повторення.
Найпопулярнішими маршрутами є: маршрут Realization (Biographie), який повторювався 20 разів, і маршрут Papichulo, який повторювався 26 разів, і маршрут La Rambla Extension, який повторювався 33 разів!

МаршрутКате- горіяМісцеКраїнаРікПершо-
проходження
Повторення
Akira 9a+/b Eaux Clares Франція 1995 Фред Рулінг (Fred Rouhling) Себастьян Буін (Sébastien Bouin), 2020
Люсьєн Мартінес (Lucien Martinez), 2020.
обидва оцінили маршрут як 9а
Orujo 9a + Malaga Іспанія 1998 Бернабе Фернандес (Bernabé Fernández) На теперішній час оригінальний маршрут пройти неможливо, оскільки схил скелі зруйновано
Realization (Biographie) 9a + Céüse Франція 2001
Кріс Шарма (Chris Sharma)
Sylvian Millet (2004)
Патчі Усобіага (Patxi Usobiaga) (2004)
Дейв Ґрем (Dave Graham) (2007)
Ітан Прінгл (Ethan Pringle) (2007)
, Рамон Джуліан Пігбланк (Ramón Julián Puigblanque) (2008)
Енцо Одо (Enzo Odo) (2010)
Джонатан Сігріст (Jonathan Siegrist) 2014
Александр Мегос (Alexander Megos) 2014
Адам Ондра (Adam Ondra) 2014
Саті Амма (Sachi Amma) 2014
Стефано Гізольфі (Stefano Ghisolfi) 2015
Джон Кардвелл (Jon Cardwell) 2016
Шон Бейлі (Sean Bailey) 2016
Марго Хейс (Margo Hayes) 2017
Пйотр Схаб (Piotrek Schab) 2018
Стефано Карнаті (Stefano Carnati), 2018
Хорхе Діас-Рулло (Jorge Díaz-Rullo), 2019
Себастьян Буін (Sébastien Bouin), 2020
Танжі Мерард (Tanguy Merard), 2023
Метті Хонг (Matty Hong), 2023
Chilam Balam 9а+ / b Villanueva del Rosario Іспанія 2003 Бернабе Фернандес (Bernabé Fernández) Адам Ондра (2011)- відмітив категорію як 9а+
Себастьян Буін (Sébastien Bouin), 2015 - знизив категорію з 9b до 9b/a+
Дані Андрада (Dani Andrada), 2015 - знизив категорію з 9b до 9a+
Еду Марін (Edu Marin), 2015 - знизив категорію з 9b до 9a+,
Сіндре Сетер (Sindre Saether), 2019
Джонатан Фльор (Jonatan Flor), 2021
Седрік Лачат (Cédric Lachat), 2023
La Rambla Extension 9a + Siurana Іспанія 2003 Ramón Julián Puigblanque Edu Marin (2006),
Кріс Шарма (Chris Sharma) (2006)
Андреас Біндхаммер (Andreas Bindhammer) (2007)
Патчі Усобіага (Patxi Usobiaga) (2007)
Адам Ондра (Adam Ondra) (2010)
Енцо Одо (Enzo Odo) (2011)
Саті Ама (Sachi Amma) (2012)
Фелікс Ноймаркер (Felix Neumärker) (2013)
Александр мегос (Alexander Megos) (2013)
Сан Вон Сон (Sang Won Son) (2013),
Даніель Юнг (Daniel Jung) 2014
Джонатан Сігріст (Jonathan Siegrist) 2015
Давид Фірненбург (David Firnenburg), 2017
Марго Хейс (Margo Hayes), 2017
Метті Хонг (Matty Hong), 2017
Стефано Гізольфі (Stefano Ghisolfi), 2017
Якопо Ларше (Jacopo Larcher), 2017
Клемен Бекан (Klemen Becan), 2017
Себастьян Буін (Sébastien Bouin)), 2017
Томас Раванал (Tomás Ravanal), 2018
Джерард Рул (Gerard Rull), 2018
Джон Кардвелл (Jon Cardwell), 2018
Пйотр Схаб (Piotrek Schab), 2019
Дейв Ґрем (Dave Graham), 2019
Гонцало Ларроча (Gonzalo Larrocha), 2019
Седрік Лачат (Cédric Lachat), 2019
Хорхе Діас-Рулло (Jorge Díaz-Rullo), 2021
Джонатан Фльор (Jonatan Flor), 2021
Со Чхе-хьон (Seo Chae-hyun), 2022
Мікаела Кірш (Michaela Kiersch), 2023
Себастьян Берт (Sébastien Berthe), 2023
Марко Заноне (Marco Zanone), 2023
Габріеле Мороні (Gabriele Moroni), 2024
Flat Mountain 9a + Fugato Японія 2003 Юджі Хіраяма (Yuji Hirayama) Александр Мегос (Alexander Megos), 2015
Violent New Breed 9a + Йоркшир Велика Британія 2004 Джон Гаскінс (John Gaskins)
Es Pontas (Mega Arch) 9a + / b Es Pontas Мальорка, Іспанія 2006 Кріс Шарма (Chris Sharma) Джерней Крудер (Jernej Kruder), 2016
Ян Хойєр (Jan Hojer), 2018
Якоб Шуберт (Jakob Schubert), 2021
Corona 9a + Frankenjura Німеччина 2006 Маркус Бок (Markus Bock) Адам Ондра (Adam Ondra), 2009,
Александр Мегос (Alexander Megos), 2013,
Фелікс Ноймаркер (Felix Neumärker), 2014
Даніель Юнг (Daniel Jung), 2016
Дей Коямада (Dai Koyamada), 2016
Моріц Первичкий (Moritz Perwitzschkyi), 2024
Ali Hulk (Sit Start) 9a + Rodellar Іспанія 2006 Дані Андрада (Dani Andrada) Дейв Ґрем (Dave Graham), 2007
Магнус Мідтбо (Magnus Midtbø)
(2010)
Salamandre 9a + / b St-Pierre
en
Faucigny
Франція 2007 Фред Рулінг (Fred Rouhling) Батист Дербілі (Baptiste Dherbilly), 2017
Overshadow 9a + Malham Cove Велика Британія 2007 Стів МакКлюр (Steve McClure) Адам Ондра (Adam Ondra), 2011
Ali Hulk Extension 9a + Rodellar Іспанія 2007 дані Андрада (Dani Andrada) Магнус мідтбо (Magnus Midtbø), 2010
Даніло Перейра (Danilo Pereira), 2011 Дмитро Шарафутдінов (2012)
Хорхе Діас-Рулло (Jorge Díaz-Rullo), 2017
Енріке Галлардо (Enrique Gallardo), 2020
Jaws II 9a + Rumney (Нью-Гемпшир) США 2007 Василь Воротніков Даніель Вудс (Daniel Woods), 2010
Майк Фолі (Mike Foley), 2011
Ендрю палмер (Andrew Palmer), 2013
Пол Робінсон (Paul Robinson), 2013
Александр Мегос (Alexander Megos), 2017
Трістан Чен (Tristan Chen), 2018
Джессі Группер (Jesse Grupper), 2018
Papichulo 9a + Oliana Іспанія 2008 Кріс Шарма Адам Ондра (Adam Ondra), 2009
Рамон Джуліан Пігбланк (Ramón Julián Puigblanque), 2009
Саті Ама (Sachi Amma), 2010
Седрік Лачат (Cédric Lachat), 2011
Якоб шуберт (Jakob Schubert), 2011
Домінік Шкофік (Domen Škofic), 2014,
Магнус Мідтбо (Magnus Midtbø) 2015
Матеуш Халадай (Mateusz Haładaj) 2015
Джонатан Сігріст (Jonathan Siegrist), 2015
Даніель Вудс (Daniel Woods) , 2016
Метті Хонг (Matty Hong) , 2016
Пйотр Схаб (Piotrek Schab), 2016
Саід Белхай (Said Belhaj), 2016
Клемен Бекан (Klemen Becan), 2016
Патчі Усобіага (Patxi Usobiaga), 2017
Джон Кардвелл (Jon Cardwell), 2017
Феліпе Камарго (Felipe Camargo), 2017
Марго Хейс (Margo Hayes), 2019
Себастьян Буін (Sébastien Bouin), 2019
Каміль Ференц (Kamil Ferenc), 2019
Давид Фірненбург (David Firnenburg), 2020
Матьє Буюд (Mathieu Bouyoud), 2021
Штефан Шерц (Stefan Scherz), 2021,
Люсьєн Мартінес (Lucien Martinez), 2022
Лер Тібу (Lair Thibault), 2023
Йорг Верховен (Jorg Verhoeven), 2024
Perfect Hook (Gancho perfecto) 9a + Racó
de la
Finestra,
Margalef
Іспанія 2008 Кріс Шарма (Chris Sharma) Рамон Джуліан Пігбланк (Ramon Julian Puigblanque), 2009
Адам Ондра (Adam Ondra), 2011
Стефано Гізольфі (Stefano Ghisolfi), 2018
Пйотр Схаб (Piotrek Schab), 2018
Феліпе Камарго (Felipe Camargo), 2018
Якоб Шуберт (Jakob Schubert), 2019
Домінік Шкофік (Domen Škofic) , 2019
Том Болджер (Tom Bolger), 2020
Хорхе Діас-Рулло (Jorge Díaz-Rullo), 2020
Александр Мегос, 2022
New Thing 9a + Raven Tor Велика Британія 2008 Стів МакКлюр (Steve McClure)
Marina Superstar 9a + / b Domusnovas (Сардинія) Італія 2009 Адам Ондра (Adam Ondra)
Pachamama 9a + Oliana Іспанія 2009 Кріс Шарма Sachi Amma (2011)
Рамон Джуліан Пігбланк (Ramon Julian Puigblanque) 2015
Якоб Шуберт (Jakob Schubert), 2017
Адам Ондра (Adam Ondra), 2017
Джонатан Сігріст (Jonathan Siegrist), 2017
Патчі Усобіага (Patxi Usobiaga), 2017
Себастьян Буін (Sébastien Bouin)), 2019
Пйотр Схаб (Piotrek Schab), 2019
Седрік Лачат (Cédric Lachat), 2020
Demencia Senil 9a + Margalef Іспанія 2009 Кріс Шарма (Chris Sharma) Ікер Поу (Iker Pou), 2010 , Рамон Джуліан Пігбланк (Ramon Julian Puigblanque),2010
Стефано Гізольфі (Stefano Ghisolfi) 2015
Александр Мегос (Alexander Megos) 2015
Сан Вон Сон (Sang Won Son), 2017
Стефано Карнаті (Stefano Carnati), 2019
Габріеле Мороні (Gabriele Moroni), 2019
Der lange Atem 9a + Höllental Австрія 2009 Артур Кубішта (Artur Kubista)
First Ley 9a + Margalef Іспанія 2010 Кріс Шарма (Chris Sharma) Александр Мегос (Alexander Megos), 2016
Матеуш Халадай (Mateusz Haładaj), 2016
Стефано Гізольфі (Stefano Ghisolfi), 2017
Даніель Вудс (Daniel Woods), 2018
Шон Работу (Shawn Raboutou), 2018
Шон Бейлі (Sean Bailey), 2019
Бастер Мартін (Buster Martin), 2019
Хорхе Діас-Рулло (Jorge Díaz-Rullo), 2021
Дейв Ґрем (Dave Graham), 2021
Вільям Босі (William Bosi), 2021
Марчелло Бомбарді (Marcello Bombardi), 2021
Марко Заноне (Marco Zanone), 2022
Сантьяго де Альба (Santiago de Alba), 2022
Жуль Маршалан (Jules Marchaland), 2023
Goldrake 9a + Cornalba (Ломбардія) Італія 2010 Адам Ондра Габріеле Мороні (Gabriele Moroni), 2014
Стефано Карнаті (Stefano Carnati), 2016
Стефано Гізольфі (Stefano Ghisolfi), 2016
Сільвіо Реффо (Silvio Reffo), 2016
Лука Бана (Luca Bana), 2019
Франческо Кастеллано (Francesco Castellano), 2020
Джонатан Сігріст (Jonathan Siegrist), 2021
A present for the future 9a+ Madonna della Rota Італія 2010 Адам Ондра (Adam Ondra) Стефано Карнаті (Stefano Carnati), 2021
Лука Бана (Luca Bana), 2024
L'étrange ivresse des lenteurs 9a + Céüse Франція 2010 Адам Ондра Александр Мегос (Alexander Megos), 2020 - запропонував категорію 9а+/b
Aubade direct 9a + Sainte-Victoire Франція 2010 Жером Пувро (Gérôme Pouvreau) Енцо Одо (Enzo Odo), 2011
Анатоль Бозіо (Anatole Bosio), 2020
Лоїк Зеані (Loic Zehani), 2023
Power Inverter 9a + Oliana Іспанія 2010 Кріс Шарма (Chris Sharma) Адам Ондра (Adam Ondra), 2013,
Рамон Джуліан Пігбланк (Ramón Julián Puigblanque), 2014
Саті Амма (Sachi Amma), 2015
Джонатан Сігріст (Jonathan Siegrist) (2015)
Open your mind direct 9a + Santa Linya Іспанія 2010* * історію цього маршруту Ви можете прочитати в нашій статі тут >>>> Асіма Шираїши (Ashima Shiraishi), 2015
Еду Марін (Edu Marin), 2015
Джонатан Сігріст (Jonathan Siegrist), 2022
Лоїк Зеані (Loic Zehani), 2022
Кай Лайтнер (Kai Lightner), 2024
Complexe du playboy 9a/+ Gorges du Loup Франція 2011 Жером Пувро (Gérôme Pouvreau) Себастьян Буін (Sébastien Bouin), 2011
La Capella 9a+/b Siurana Іспанія 2011 Адам Ондра (Adam Ondra) - в 2021 році відмітив категорію як 9а+ Стефано Гізольфі (Stefano Ghisolfi), 2018 - знизив категорію з 9b до 9a+
Даніель Вудс (Daniel Woods), 2018
Вільям Босі (William Bosi), 2020
Якоб Шуберт (Jakob Schubert) , 2021 - знизив категорію з 9b до 9a+
Александр Мегос (Alexander Megos), 2021
Catxasa 9a + Santa Linya Іспанія 2011 Кріс Шарма (Chris Sharma) Рамон Джуліан Пігбланк (Ramón Julian Puigblanque), 2012
Саті Амма (Sachi Amma), 2015
Якоб Шуберт (Jakob Schubert), 2018
Пйотр Схаб (Piotrek Schab), 2018
Якуб Конечни (Jakub Konečný), 2018
Адам Ондра (Adam Ondra), 2019
Себастьян Буін (Sébastien Bouin), 2020
Гонцало Ларроча (Gonzalo Larrocha), 2021 - пройшов маршрут з наколінниками, при цьому відмітив для себе маршрут як категорію 9а,
Матеуш Халадай (Mateusz Haładaj), 2022
Хорхе Діас-Рулло (Jorge Díaz-Rullo), 2024
Домінік Шкофік (Domen Skofic), 2024
Obrint el sistema 9a + Santa Ana Іспанія 2011 Адам Ондра (Adam Ondra)
Chaxi 9a + Oliana Іспанія 2011 Адам Ондра (Adam Ondra) Кріс Шарма (Chris Sharma), 2011 Седрік Лачат (Cédric Lachat), 2013
Джонатан Сігріст (Jonathan Siegrist), 2017
La moustache qui fâche 9a + Entraygues Франція 2011 Енцо Оддо (Enzo Oddo) Стефано Гізольфі (Stefano Ghisolfi), 2014
Хьюго Парментье (Hugo Parmentier), 2019
Себастьян Буін (Sébastien Bouin), 2020
Танжі Мерард (Tanguy Merard), 2021
Нао Моншуа (Nao Monchois), 2022
Янніс Готьє (Yannis Gautier), 2022
Стефано Карнаті (Stefano Carnati), 2022
La Madone 9a + Lubéron Франція 2011 Жером Пувро (Gérôme Pouvreau) Себастьян Буін (Sébastien Bouin), 2012
Perlorodka 9a + Holštejn
Moravian Karst
Чехія 2011 Адам Ондра (Adam Ondra)
Black Block 9a + Cuenca Іспанія 2011 Луїс Альфонсо Фелікс (Luis Alfonso Felix)
Catxasita 9a/+ Santa Linya Іспанія 2012 Том Болджер (Tom Bolger) Матеуш Халадай (Mateusz Haładaj), 2021
Nit de bruixes 9a + Margalef Іспанія 2012 Ікер Поу (Iker Pou) Рамон Джуліан Пігбланк (Ramon Julian Puigblanque), 2012
Le Reve 9a +? Arrow
Canyon
США 2012 Джонатан Сігріст (Jonathan Siegrist)
Deathrow 9a +? Clear Creek
Canyon
США 2012 Даніель Вудс (Daniel Woods)
Jungle Boogie 9a + Céüse Франція 2012 Адам Ондра (Adam Ondra) Саті Амма (Sachi Amma), 2015
Стефано Гізольфі (Stefano Ghisolfi), 2016
Александр Мегос (Alexander Megos), 2017
Стефано Карнаті (Stefano Carnati), 2020
Ніко Пелорсон (Nico Pelorson), 2022
Джонатан Сігріст (Jonathan Siegrist), 2023
Лі Мін-йон (Lee Min-young), 2023
Tinipi 9a + Mount
Kinabalu
Малайзія (Борнео) 2012 Даниель Вудс (Daniel Woods) Саті Амма (Sachi Amma), 2015
Маршрут зруйновано землетрусом 5 червня 2015 року
Thor’s Hammer 9a + Flatanger Норвегія 2012 Адам Ондра (Adam Ondra) Александр Мегос (Alexander Megos), 2015
Якоб Шуберт (Jakob Schubert), 2015
Даніель Вудс (Daniel Woods), 2015
Ітан Прінгл (Ethan Pringle) , 2015
Дейв Ґрем (Dave Graham) , 2015
Домінік Шкофік (Domen Škofic) , 2016
Саті Амма (Sachi Amma), 2016
Себастьян Буін (Sébastien Bouin), 2016
Магнус Мідтбо (Magnus Midtbø), 2016
Пйотр Схаб (Piotrek Schab), 2017
Джош Корнах (Josh Cornah), 2018
Стефано Карнаті (Stefano Carnati), 2019,
Моріц Вельт (Moritz Welt), 2021
Ділан Шуа (Dylan Chuat), 2022
Change P1 9a + Flatanger Норвегія 2012 Адам Ондра (Adam Ondra) Стефано Гізольфі (Stefano Ghisolfi), 2020
Себастьян Буін (Sébastien Bouin), 2022
Александр Рор (Alexander Rohr), 2022
Batman 9a + Malham Cove Велика Британія 2013 Стів МакКлюр (Steve McClure) Едер Ломба (Eder Lomba), 2021
Тобі Робертс (Toby Roberts), 2021
Джошуа Іббертсон (Joshua Ibbertson), 2021
Torture physique integrale 9a + / b Gastlosen Швейцарія 2013 Адам Ондра (Adam Ondra)
Kangaroo's Limb 9a + Flatanger Норвегія 2013 Адам Ондра (Adam Ondra) Якоб Шуберт (Jakob Schubert), 2016
Стефано Гізольфі (Stefano Ghisolfi), 2023
Hell Racer 9a + Hell Норвегія 2013 Адам Ондра (Adam Ondra)
Red Ram 9a + Montserrat Іспанія 2013 Рамон Джуліан Пігбланк (Ramon Julian Puigblanque) Александр Мегос (Alexander Megos), 2022
Selecció Anal 9a + Santa Linya Іспанія 2013 Рамон Джуліан Пігбланк (Ramon Julian Puigblanque) Саті Амма (Sachi Amma), 2015
Еду Марін (Edu Marin), 2016
Магнус Мідтбо (Magnus Midtbø), 2016
Якоб Шуберт (Jakob Schubert), 2017
Пйотр Схаб (Piotrek Schab), 2017
Каміль Ференц (Kamil Ferenc) , 2017
Джонатан Сігріст (Jonathan Siegrist), 2022
Ділан Баркс (Dylan Barks), 2023
Classified 9a / (+?) Frankenjura Німеччина 2013 Александр Мегос (Alexander Megos) Габріеле Мороні (Gabriele Moroni), 2013 - відзначив маршрут як 9а/+
Давид Фірненбург (David Firnenburg), 2018
Моріц Первичкий (Moritz Perwitzschky), 2020
Mejorando Imagen 9a+/b Margalef Іспанія 2013 Рамон Джуліан Пігбланк (Ramon Julian Puigblanque) Александр Мегос (Alexander Megos), 2021 - запропонував підвищити категорію з 9а до 9b
Хорхе Діас-Рулло (Jorge Díaz-Rullo), 2021 - запропонував категорію 9а+/9b
Даніель Морено (Daniel Moreno), 2023 - погодився з категорією 9а+/b
Staphylocoque 9a+ ? Pic Saint Loup Франція 2014 Седрік Лачат (Cédric Lachat) Себастьян Буін (Sébastien Bouin)) 2014
Уго Мейнан (Hugo Meignan) 2014
Modified 9a + Frankenjura Німеччина 2014 Александр Мегос (Alexander Megos) Адам Ондра (Adam Ondra), 2015
Давид Фірненбург (David Firnenburg), 2018
Becoming 9a + Frankenjura Німеччина 2014 Маркус Бок (Markus Bock) Александр Мегос (Alexander Megos), 2016
Following the leader 9a + Cuenca Іспанія 2014 Пабло Барберо (Pablo Barbero) Рамон Джуліан Пігбланк (Ramon Julian Puigblanque) 2015
Хорхе Діас-Рулло (Jorge Díaz-Rullo), 2019
Алекс Гарріга (Alex Garriga), 2021
The Ring of Life 9a/+ Covolo Італія 2014 Сільвіо Реффо (Silvio Reffo) Стефано Гізольфі (Stefano Ghisolfi), 2021
Playboy rode sans complexe 9a/+ Gorges du Loup Франція 2015 Себастьян Буін (Sébastien Bouin) Люсьєн Мартінес (Lucien Martinez), 2023
Big Man 9a + Пальма Мальорка, Іспанія 2015 Ікер Поу (Iker Pou)
Kmira 9a + Пік Сен-Лу
(Pic St-Loup)
Франція 2015 Себастьян Буін (Sébastien Bouin)
Deep spot 9a + La Balme Франція 2015 Матьє Буюд (Mathieu Bouyoud)
Supernova 9a + Frankenjura Німеччина 2015 Александр Мегос (Alexander Megos)
Predator 9a + Srbsko Чехія 2015 Адам Ондра (Adam Ondra)
Des scènes bizzarres dans la mine d'or 9a + Jansegg Швейцарія 2015 Пірмин Бертле (Pirmin Bertle)
Licht und Schatten 9a + Telli Швейцарія 2015 Штефан Шіблі (Stephan Schibli)
Meiose 9a+/b Charmey Швейцарія 2015 Пірмін Бертле (Pirmin Bertle) Адам Ондра (Adam Ondra), 2018 - відзначив маршрут як 9а+
Александр Рор (Alexander Rohr), 2021 - запропонував категорію 9а
проєкт Штефана Фюрста (Stefan Fürst) 9a + Achleiten Австрія 2015 Роланд Хемецбергер (Roland Hemetzberger)
Sehnsucht 9a/+ Salzburg Land Австрія 2015 Клем Лоскот (Klem Loskot) Роланд Вагнер (Roland Wagner) , 2021
Lapsus 9a+/b Andonno Італія 2015 Стефано Гізольфі (Stefano Ghisolfi) - в 2021 році погодився з категорією 9а+ Адам Ондра (Adam Ondra), 2017 - відмітив категорію як 9а+
Марчелло Бомбарді (Marcello Bombardi), 2021
Джонатан Сігріст (Jonathan Siegrist), 2021 - відмітив категорію як "легка 9b" 9b/a+
Джорджо Томатіс (Giorgio Tomatis), 2022
Себастьян Буін (Sébastien Bouin), 2023 - відмітив категорію як 9а+
Лаура Рогора (Laura Rogora), 2023
Joe Mama 9a + Oliana Іспанія 2016 Клемен Бекан (Klemen Becan) Кріс Шарма (Chris Sharma), 2016
Якоб Шуберт (Jakob Schubert), 2016
Метті Хонг (Matty Hong), 2017
Джонатан Сігріст (Jonathan Siegrist), 2017
Джон Кардвелл (Jon Cardwell) 2019
Шон Бейлі (Sean Bailey), 2019
Анак Верховен (Anak Verhoeven), 2019
Себастьян Буін (Sébastien Bouin), 2020
Седрік Лачат (Cédric Lachat), 2020
Пйотр Схаб (Piotrek Schab), 2020
Хорхе Діас-Рулло (Jorge Díaz-Rullo), 2020
Vicious Circle 9a+/b Misja Pec Словенія 2016 Адам Ондра (Adam Ondra) Стефано Карнаті (Stefano Carnati), 2024
120 degrees 9a+/b Flatanger Норвегія 2016 Адам Ондра (Adam Ondra)
Hyper finale 9a+ Rawyl кантон Вале, Швейцарія 2016 Адам Ондра (Adam Ondra) Ділан Шуа (Dylan Chuat), 2022
Хьюго Парментье (Hugo Parmentier), 2023
Maya 9a+ Margalef Іспанія 2016 Рамон Джуліан Пігбланк (Ramon Julian Puigblanque) Том Болджер (Tom Bolger), 2023
Supercrackinette 9a+ Praniania
St-Légere
du Ventoux
Франція 2016 Александр Мегос (Alexander Megos) Адам Ондра (Adam Ondra), 2018 - перший у світі flash категорії 9а+
Жером Пувро (Gérôme Pouvreau), 2018
Джулія Шанорді (Julia Chanourdie), 2020
Анатоль Бозіо (Anatole Bosio), 2020
Себастьян Берт (Sébastien Berthe), 2020
Седрік Лачат (Cédric Lachat), 2020
Томас Балле (Thomas Ballet), 2021
Ніко Пелорсон (Nico Pelorson), 2022,
Нольвен Бертьє (Nolwen Berthier), 2022
Танжі Мерард (Tanguy Merard), 2023
Жуль Маршалан (Jules Marchaland), 2023
Свен Ламперер (Sven Lempereur), 2023
П'єр Марзулло (Pierre Marzullo), 2023
Лука Бана (Luca Bana), 2024
Маттео Маробін (Matteo Marobin), 2024
Ultimatum 9a+ Massone, Arco Італія 2016 Стефано Гізольфі (Stefano Ghisolfi) Ерік Альбетіні (Eric Albertini), 2017
Адам Ондра (Adam Ondra), 2017
Давід Пікко (Davide Picco), 2022
L’homme demain 9a+ Verdon Франція 2016 Себастьян Буін (Sébastien Bouin)
Procesor 9a/+ Višňové Словаччина 2016 Адам Ондра (Adam Ondra) Якуб Конечни (Jakub Konečný), 2018
Еліаш Кісела (Eliáš Kysela), 2023
Happy Day 9a/+ Oliana Іспанія 2017 Адам Ондра (Adam Ondra)
Me I Eat Dust 9a+ Hill Country
Austin
Техас, США 2017 Коді Рот (Cody Roth) Джонатан Сігріст (Jonathan Siegrist), 2024
Patxitxulo 9a/+ Oliana Іспанія 2017 Патчі Усобіага (Patxi Usobiaga) Анак Верховен (Anak Verhoeven), 2021
Naturalmente 9a+ Camiore Італія 2017 Адам Ондра (Adam Ondra) Габріеле Мороні (Gabriele Moroni), 2021,
Лоренцо Больячіно (Lorenzo Bogliacino), 2021
One Punch 9a+/b Arco Італія 2017 Стефано Гізольфі (Stefano Ghisolfi) Адам Ондра (Adam Ondra), 2017 - підвищив категорію до 9а+/b
No pain no gain 9a+ Rodellar Іспанія 2017 Даніель Фуертес (Daniel Fuertes) Гонцало Ларроча (Gonzalo Larrocha), 2017
Пйотр Схаб (Piotrek Schab), 2018
Джонатан Фльор (Jonatan Flor), 2019
Хорхе Діас-Рулло (Jorge Díaz-Rullo), 2019
Себастьян Буін (Sébastien Bouin), 2019 - запропонував знизити категорію до 9а!
Антуан Кауфман (Antoine Kauffmann), 2020
Мартін Теклес (Martin Tekles), 2022
Анак Верховен (Anak Verhoeven), 2022 - врховуючи зламану зачіпку, Анак Верховен запропонувала повернути категорію 9а+
Алекс Вентахас (Alex Ventajas Serrano), 2024
De battre mon coeur s’est arrêté 9a/+ Rodellar Іспанія 2017 Дані Андрада (Dani Andrada) Себастьян Буін (Sébastien Bouin), 2019 - відмітив маршрут як 9а
Хорхе Діас-Рулло (Jorge Díaz-Rullo), 2020 - відмітив маршрут як 9а+
Джонатан Фльор (Jonatan Flor), 2021 - відмітив маршут як 9а/+
Анак Верховен (Anak Verhoeven), 2023 - відмітила маршрут як 9а+
Honour and Glory 9a/+ Echo Valley Канада 2017 Еван Хау (Evan Hau)
Sweet neuf 9a+ Pierrot beach Франція 2017 Анак Верховен (Anak Verhoeven) Седрік Лачат (Cédric Lachat), 2019
Thor's Hammer II 9a+ Flatanger Норвегія 2017 Адам Ондра (Adam Ondra) Себастьян Буін (Sébastien Bouin), 2022
Le vent nous portera 9a+ Socaire Чилі 2017 Пірмін Бертле (Pirmin Bertle)
Maturity 9a+ Gozen-Rock Японія 2017 Саті Амма (Sachi Amma)
Eagle 4 9b/9a+ St Leger Франція 2018 Адам Ондра (Adam Ondra) Хьюго Парментье (Hugo Parmentier), 2020
Джулія Шанорді (Julia Chanourdie), 2020
Пьер Ле Сер (Pierre Le Cerf), 2022 - знизив категорію до 9а+
Moins est jamais plus 9a+ Saint Léger du Ventoux Франція 2018 Адам Ондра (Adam Ondra)
"Jamais Deux Sans Toit" 9a/+ Mollans Франція 2018 Даніель Юнг (Daniel Jung) Лоїк Зеані (Loic Zehani), 2022
"Les yeux plus gros que l'antre" 9a+/b Russan Франція 2018 Себастьян Буін (Sébastien Bouin)
"Stone Butterfly" 9a+ Baile Herculane Румунія 2018 Адам Ондра (Adam Ondra) Моріц Вельт (Moritz Welt), 2024
Focus Pocus 9a+ Jansegg Швейцарія 2018 Пірмин Бертле (Pirmin Bertle)
Ali Hulk Extension Total 9a+ Rodellar Іспанія 2018 Пйотр Схаб (Piotrek Schab) Джонатан Фльор (Jonatan Flor), 2019
Алекс Гарріга (Alex Garriga), 2019
Даніель Фуертес (Daniel Fuertes), 2020
Енріке Бельтран Бласо (Enrique Beltran Blasco), 2023 - пройшов маршрут з наколінниками, відмітивши його як 9а
Даніель Морено (Daniel Moreno), 2023- пройшов маршрут з наколінниками, відмітивши його як 9а
Panorama 9a/+ Patones Іспанія 2018 Хорхе Діас-Рулло (Jorge Díaz-Rullo)
Sacrifice 9a+ Echo Canyon, Canmore Канада 2018 Адам Ондра (Adam Ondra) Еван Хау (Evan Hau, 2020
Елан Джонас Макрей (Elan Jonas McRae), 2020
La côte d’usure 9a+ Ramirole, Verdon Франція 2018 Себастьян Буін (Sébastien Bouin)
High Line 9a+ Tijesno Canyon Боснія 2018 Адам Ондра (Adam Ondra)
"La Cène du lézard 9a+ Janseg Швейцарія 2018 Пірмін Бертле (Pirmin Bertle) Седрік Лачат (Cédric Lachat), 2018 - знизив категорію з 9b до 9а+
"Czech Trip" 9a+ Mavrovo Македонія 2018 Адам Ондра (Adam Ondra)
"Circo Ibérico" 9a+ Cuenca Іспанія 2018 Хорхе Діас-Рулло (Jorge Díaz-Rullo) Джонатан Фльор (Jonatan Flor), 2020
Алекс Гарріга (Alex Garriga), 2020
"Sho" 9a+ Shirakabe Face префектура Тотторі, Японія 2018 Саті Амма (Sachi Amma)
"Energica Cosmica" 9a+ Bilico crag Італія 2018 Алессандро Зені (Alessandro Zeni)
"Dugi rat" 9a+ Vrulja (Dalmacja) Хорватія 2018 Джерней Крудер (Jernej Kruder)
La Castagne 9a+ St Leger Франція 2018 Адам Ондра (Adam Ondra) Александр Мегос (Alexander Megos), 2021
Александр Рор (Alexander Rohr), 2022
"All You Can Eat" 9a+ Potasi Невада, США 2019 Джонатан Сігріст (Jonathan Siegrist)
"Beyond" 9a/+ Пік Сен-Лу
(Pic St-Loup)
Франція 2019 Себастьян Буін (Sébastien Bouin) Танжі Мерард (Tanguy Merard), 2023
Себастьян Берт (Sébastien Berthe), 2023
Ділан Шуа (Dylan Chuat), 2024
"Le poisson pilote" 9a+ Orgon Франція 2019 Лоїк Зеані (Loic Zehani)
"Seta Ibérica" 9a+ Cuenca Іспанія 2019 Хорхе Діас-Рулло (Jorge Díaz-Rullo) Алекс Гарріга (Alex Garriga), 2020,
Джонатан Фльор (Jonatan Flor), 2022
"Patanics" 9a+ Rodellar Іспанія 2019 Хорхе Діас-Рулло (Jorge Díaz-Rullo) Себастьян Буін (Sébastien Bouin), 2019 - знизив категорію з 9b до 9а+
Джонатан Фльор (Jonatan Flor), 2020
Даніель Фуертес (Daniel Fuertes), 2021
Гонцало Ларроча (Gonzalo Larrocha), 2022
Мартін Теклес (Martin Tekles), 2023
"Fin de Ali Extension Sit Start" 9a+ Rodellars Іспанія 2019Хорхе Діас-Рулло (Jorge Díaz-Rullo) Дейв Ґрем (Dave Graham), 2020
Джонатан Фльор (Jonatan Flor), 2021
"The Clinic" 9a+ Quzhou Китай 2019 Еду Марін (Edu Marin)
"One Hundred Proof" 9a+/b Mount Potosi, Невада США 2020 Джонатан Сігріст (Jonathan Siegrist) Кемерон Горст (Cameron Hörst), 2023 - пройшов маршрут з наколінниками, відмітив для себе як категорію 9а
Джо Кіндер (Joe Kinder), 2023 - пройшов маршрут з наколінниками, відмітив для себе як категорію 9а
"La Catedral de los Narcos" 9a/+ El Santuario,
Murcia
Іспанія 2020 Хосе Луіс Палао (José Luis Palao)
"Bohemian Rhapsody" 9a+ Roviště,
Středočeský kraj
Чехія 2020 Адам Ондра (Adam Ondra)
"Mona Lisa integral" 9a+ Rodellar, Muse Іспанія 2020 Хосе Луіс Палао (José Luis Palao) Даніель Фуертес (Daniel Fuertes), 2023
"The Bow" 9a+ Arco Італія 2020 Стефано Гізольфі (Stefano Ghisolfi) Лаура Рогора (Laura Rogora), 2020
"Parle avec elle" 9a/+ Orgon Франція 2020 Лоїк Зеані (Loic Zehani)
"Las Meninas" 9a/+ Rodellar Іспанія 2020 Хорхе Діас-Рулло (Jorge Díaz-Rullo) Джонатан Фльор (Jonatan Flor), 2020
Гонцало Ларроча (Gonzalo Larrocha), 2021
Анак Верховен (Anak Verhoeven), 2022
"Las Meninas R2" 9a+/b Rodellar Іспанія 2020 Хорхе Діас-Рулло (Jorge Díaz-Rullo) Джонатан Фльор (Jonatan Flor), 2020
Даніель Фуертес (Daniel Fuertes), 2022
"Beginning" 9a/+ Arco Італія 2020 Стефано Гізольфі (Stefano Ghisolfi) - відзначив маршрут як 9а+ після зламаної зачіпки Адам Ондра (Adam Ondra), 2020
Якоб Шуберт (Jakob Schubert), 2020
Джованні Плаччі (Giovanni Placci), 2022
"Sahara" 9a+ Gargantua,
Saint Geniès
de Comolas
Франція 2020 Лоїк Зеані (Loic Zehani)
"Fin de Ali Hulk Extension Total sit start" 9a+ Ali Baba cave, Rodellar Іспанія 2020 Даніель Фуертес (Daniel Fuertes)
"Nu World" 9a+/b 5G, Las Vegas США 2020 Джонатан Сігріст (Jonathan Siegrist)
"Empath" 9a+ Tahoe США 2020 Карло Траверсі (Carlo Traversi) Джиммі Вебб (Jimmy Webb), 2020
Даніель Вудс (Daniel Woods), 2020
Натанієль Колман (Nathaniel Coleman), 2020
Ітан Прінгл (Ethan Pringle), 2021,
Коннор Херсон (Connor Herson), 2021,
Кінен Такахаші (Keenan Takahashi), 2021
"Посмішка Джоконди" (Smile of Jokonda Total extention) 9a+/b Турецький грот, Бахчисарай Крим, Україна 2020 Сергійй Шаферов (Sergey Shaferov)
Narcissus 9a/+ Val Pennavaire, Castelbianco Італія 2020 Маттео Гамбаро (Matteo Gambaro) Себастьян Буін (Sébastien Bouin), 2023 -пройшов маршрут в наколінниках, тому для себе відмітив його категорією 9а
Neuron 9a+ Achleiten Австрія 2020 Роланд Хемецбергер (Roland Hemetzberger)
Full Metal Brisket 9a+ New River
Gorge
США 2020 Джонатан Сігріст (Jonathan Siegrist) Тайлер Томпсон (Tyler Thompson), 2023
Джессі Группер (Jesse Grupper), 2023
Wild West 9a/+ Margalef Іспанія 2021 Том Болджер (Tom Bolger) Пйотр Схаб (Piotrek Schab), 2021
Рамон Джуліан Пігбланк (Ramon Julian Puigblanque), 2021
Войта Троян (Vojta Trojan), 2023
Gran Guggenheim 9a+ El Museo,
Мальорка
Іспанія 2021 Ікер Поу (Iker Pou)
Les Gardes Fous 9a+ Saint-Guilhem
le-Désert
Франція 2021 Себастьян Буін (Sébastien Bouin)
Chiroptera 9a+ Súľov Словаччина 2021 Міхал Мікушинець(Michal Mikušínec) Пепа Шіндел (Pepa Šindel), 2022
Les affranchis 9a+/b Orgon Франція 2021 Лоїк Зеані (Loic Zehani)
Guggen-Hell 9a+/b El Museo,
Мальорка
Іспанія 2021 Ікер Поу (Iker Pou)
Et pour quelques dégaines de plus 9a+ St Leger Франція 2021 Александр Мегос (Alexander Megos)
Terapia d'urto 9a+ Padaro, Arco Італія 2021 Стефано Гізольфі (Stefano Ghisolfi)Лаура Рогора (Laura Rogora), 2021
Les colos travlo 9a/+ Orgon Франція 2021 Лоїк Зеані (Loic Zehani)
Malleus Maleficarum 9a+ Cuenca Іспанія 2021 Алекс Гарріга (Alex Garriga) Джонатан Фльор (Jonatan Flor), 2022
Hello Kitty 9a+ Frankenjura Німеччина 2021 Александр Мегос (Alexander Megos)
Líder negra 9a+ Cuenca Іспанія 2021 Алекс Гарріга (Alex Garriga)
Líder Ibérico 9a+/b Cuenca Іспанія 2021 Алекс Гарріга (Alex Garriga)
Picacho increíble total 9a+ Rodellar Іспанія 2021 Джонатан Фльор (Jonatan Flor)
Dark Matter 9a/+ Squamish Канада 2021 Бен Харнден (Ben Harnden)
Victima Perfecta 9a/+ Margalef Іспанія 2021 Хорхе Діас-Рулло (Jorge Díaz-Rullo)Мікаела Кірш (Michaela Kiersch), 2024
Just two fix 9a/+ Gorges du Loup Франція 2021 Пьер Ле Сер (Pierre Le Cerf)Жуль Маршалан (Jules Marchaland), 2023
Танжі Мерард (Tanguy Merard), 2023
Little Fish 9a+ Orgon Франція 2021 Лоїк Зеані (Loic Zehani)
Mohito light 9a+ Гуамка Росія 2021 Сергій Шаферов
Zeleputza 9a+ Hoya de la Leze, Alava Іспанія 2021 Джонатан Фльор (Jonatan Flor) Алекс Гарріга (Alex Garriga), 2021
Горка Карапето (Gorka Karapeto), 2022
Team frisouille 9a+ La Balme Франція 2021 Матьє Буюд (Mathieu Bouyoud)
Anesthésie 9a+ Fetid Beach Франція 2021 Лоїк Зеані (Loic Zehani)
Kinder Cakes 9a+ Rifle Колорадо, США 2021 Джо Кіндер (Joe Kinder)Джонатан Сігріст (Jonathan Siegrist), 2022
X-Drive 9a/+ Allgäu Німеччина 2021 Мануель Брунн (Manuel Brunn)
Molekuly (Molecules) 9a+ Moravský kras Чехія 2021 Адам Ондра (Adam Ondra)
Wunderheiler 9a/+ Frankenjura Німеччина 2021 Пірмін Бертле (Pirmin Bertle)Александр Мегос (Alexander Megos), 2021
Branderburg Gate 9a+ Raven Tor Велика Британія 2021 Вільям Босі (William Bosi)
Kout pikle 9a+ Moravský kras Чехія 2021 Адам Ондра (Adam Ondra)
La Furia de Jabali 9а+/b Siurana Іспанія 2021 Вільям Босі (William Bosi) Александр Мегос (Alexander Megos), 2021
Якоб Шуберт (Jakob Schubert), 2021 - знизив категорію до 9а+
Адам Ондра (Adam Ondra), 2022 - подтвердил категорию 9а+
Міхал Мікушинець(Michal Mikušínec), 2022
Лі Мін-йон (Lee Min-young), 2022
Бастер Мартін (Buster Martin), 2024
Trofeo dell'Adriatico 9а+ Bus de La Stria,
Arco
Італія 2022 Габріеле Мороні (Gabriele Moroni) Адам Ондра (Adam Ondra), 2022
Стефано Гізольфі (Stefano Ghisolfi), 2022
Джованні Плаччі (Giovanni Placci), 2022
Алекс Вентахас (Alex Ventajas Serrano), 2023
Сільвіо Реффо (Silvio Reffo), 2023
Close Encounters 9а+ La Madres, Невада США 2022 Джонатан Сігріст (Jonathan Siegrist)
Myr (Peace in Ukrainian) 9а+ Montpellier Франція 2022 Себастьян Буін (Sébastien Bouin)
Bombardino 9a+/9b Arco Італія 2022 Адам Ондра (Adam Ondra) Стефано Гізольфі (Stefano Ghisolfi), 2022 - відзначив категорію як 9а+ після проходження більш легшого варіанту
Джованні Плаччі (Giovanni Placci) - відзначив категорію як 9а/+ після проходження більш легшого варіанту
Carlota la colombiana 9a+ Margalef Іспанія 2022 Хорхе Діас-Рулло (Jorge Díaz-Rullo) Александр Мегос (Alexander Megos), 2022
Mamajama 9a+ St. George area Юта, США 2022 Джо Кіндер (Joe Kinder)
Carlota's Journey 9a+ Margalef Іспанія 2022 Александр Мегос (Alexander Megos) Хорхе Діас-Рулло (Jorge Díaz-Rullo), 2023
The Journey R1 9a/+ Margalef Іспанія 2022 Том Болджер (Tom Bolger) Хорхе Діас-Рулло (Jorge Díaz-Rullo), 2022
Бастер Мартін (Buster Martin), 2024
Free at Last 9a+ Dumbarton Шотландія, Велика Британія 2022 Вільям Босі (William Bosi)
Hard Twisted 9a+ Вайомінг, США 2022 Бі Джей Тілден (BJ Tilden)
Крила душі 9a/+ Росія 2022 Сергій Шаферов
Meltdown Direct 9a+ Twll Mawr Уельс, Велика Британія 2022 Франко Куксон (Franco Cookson)
La fuga de Picasso 9a/+ Rodellar,
El Museo
Іспанія 2022 Джонатан Фльор (Jonatan Flor)
Picasso 9a+ Rodellar,
El Museo
Іспанія 2022 Джонатан Фльор (Jonatan Flor)
Ariégeois Coeur Loyal (ACL) P2 9a/+ Pic Saint Loup Франція 2022 Себастьян Буін (Sébastien Bouin)
The Full Journey9a+/bMargalefІспанія2022Александр Мегос (Alexander Megos) Хорхе Діас-Рулло (Jorge Díaz-Rullo), 2023 - понизив категорію маршруту з 9b до 9а+/b
Excelsior 9a+ Puebla
de Albortón
Іспанія 2022 Даніель Фуертес (Daniel Fuertes)
Pink Patatas 9a+ Priorat Іспанія 2022 Александр Мегос (Alexander Megos)
Chan Chan Bastards (The journey in Colombia) 9a+/b Margalef Іспанія 2022 Александр Мегос (Alexander Megos) Хорхе Діас-Рулло (Jorge Díaz-Rullo), 2022
Lazarus 9a+ Frankenjura Німеччина 2022 Моріц Вельт (Moritz Welt) Александр Мегос (Alexander Megos), 2023
Яннік Флоє (Yannick Flohé), 2024
Outer ring R2 9a/+ Cuenca Іспанія 2022 Алекс Гарріга (Alex Garriga)
Chicken Deluxe 9a+ Saint-Antonin
Noble-Val
Франція 2022 Люсьєн Мартінес (Lucien Martinez) Фабріс Ландрі (Fabrice Landry), 2023
Mar de Bering 9a/+ Meio Mango Португалія 2023 Себастьян Буін (Sébastien Bouin)
Les yeux plus gros que les roubignoles 9a+ Russan Франція 2023 Танжі Мерард (Tanguy Merard)
Rei de Bering 9a+/b Meio Mango Португалія 2023 Себастьян Буін (Sébastien Bouin)
La diagonale des fous 9a+ Spot sud-est, La Pierre à Voix Франція 2023 Лоїк Зеані (Loic Zehani)
Back to the Future 9a/+ Potasi Невада, США 2023 Джонатан Сігріст (Jonathan Siegrist)
At Home Cornuse 9a+ Royans Франція 2023 Седрік Лачат (Cédric Lachat)
Kaboul 9a+ Orgon Франція 2023 Лоїк Зеані (Loic Zehani)
N-REM 9a+ Rodellar, El Museo Іспанія 2023 Джонатан Фльор (Jonatan Flor)
JoeDan para la enmienda 9a/+ Santa Linya Іспанія 2023 Еду Марін (Edu Marin)
Martial Law 9a+ Robbers Roost Невада, США 2023 Кемерон Горст (Cameron Hörst)
X integral 9a+ X integral Gottreux, Швейцарія 2023 Ділан Шуа (Dylan Chuat) Семюел Омец (Samuel Ometz), 2023
Hartkäse 9a+ Nowra Австралія 2023 Райан Скленіца (Ryan Sklenica)
Jamming Destruction 9a+/b Пік Сен-Лу (Pic Saint Loup) Франція 2023 Себастьян Буін (Sébastien Bouin)
A je to! 9a/+ печера Враняча (Vranjaca Cave) Хорватія 2023 Адам Ондра (Adam Ondra)
Chiave della volta 9a/+ Arco Італія 2023 Адам Ондра (Adam Ondra)
Auto Retrato 9a+ Serra do Cipó National Park Бразилія 2023 Феліпе Камарго (Felipe Camargo)
Tsuki no kitsune 9a+ Chanac Франція 2023 Лоїк Зеані (Loic Zehani)
Fantazija 9a+ Te Словенія 2023 Адам Ондра (Adam Ondra)
La guerre des Wolfs 9a+ La verrière Франція 2023 Маттео Суле (Mattéo Soulé)
The Dewin Stone 9a+ Twll Mawr Уельс, Велика Британія 2023 Франко Куксон (Franco Cookson)
Samfaina para el mundo 9a+/b Margalef Іспанія 2023 Хорхе Діас-Рулло (Jorge Díaz-Rullo)
проєкт Штефана Сігріста (Stephan Siegrist) 9a+ Isenfluh Швейцарія 2023 Адам Ондра (Adam Ondra)
Black pearl 9a+ Sóller Мальорка, Іспанія 2023 Кріс Шарма (Chris Sharma)
Wind up Bird 9a+/b Fortress of Solitude Колорадо, США 2023 Джон Кардвелл (Jon Cardwell)
El Maquinista 9a+/b Montanejos Іспанія 2023 Адам Ондра (Adam Ondra) Джонатан Фльор (Jonatan Flor), 2024
Okachi 9a+ Montanejos Іспанія 2023 Джонатан Фльор (Jonatan Flor) Алекс Гарріга (Alex Garriga), 2024
Death of Villains 9a+ Hurricave Юта, США 2024 Кай Лайтнер (Kai Lightner)
Trainspotting 9a+ La Stazione
Val Tanaro
Італія 2024 Лоренцо Больячіно (Lorenzo Bogliacino)
La cinquantaine éclatante 9a+ L'Abattoir Франція 2024 Танжі Мерард (Tanguy Merard)
Phoénix 9a+ Sainte-Baume Франція 2024 Лоїк Зеані (Loic Zehani)


Маршрути з збільшеною до 9а+ категорією
МаршрутКате- горіяМісцеКраїнаРікПершо-
проходження
Повторення
Weiße Rose 9a+? Schleier Wasserfall Тіроль, Австрія 1994 Александр Хубер (Alex Huber) Зпочатку Александр позначив цей маршрут категорією 8с+, через те, що на той час у світі не існувало жодного маршруту складніше 8с+, згодом він підвищив катиегорію до 9а+
Адам Ондра (Adam Ondra), 2008 - відмітив маршрут як 9а+ за рахунок порівняння його з "етелонним" маршрутом La Rambla Extension
Якоб Шуберт (Jakob Schubert), 2020 - відмітив маршрут як 9а
Ini Ameriketan 9a / (+?) Baltzola Іспанія 1995 Рикар Отегу (Rikar Otegui) Adam Ondra, 2014 - відмітив маршрут як 9а+, після того, як пройшов лінію в обхід зламанної зачіпки
Ібан Ларріон (Iban Larrion), 2016
Open Air 9a + Schleier Wasserfall Австрія 1996 Алекс Хубер (Alexander Huber) Адам Ондра у 2008 році відмітив маршрут як 9а+
Qui 9a + Geistersch-
miedwand
Австрія 1996 Штефан Фюрст (Stefan Fürst) Адам Ондра, 2019 - відмітив початковий маршрут який був категорією 8с+ як категорію "9а важка" після того, як зламав ключову зачіпку на одній з спроб. Після цього, оригінальний маршрут він відзначив як 9а+
Роланд Хемецбергер (Roland Hemetzberger), 2020,
Альфонс Дорнауер (Alfons Dornauer), 2022
Якоб Шуберт (Jakob Schubert), 2023
Mutation 9a+ Raven Tor Велика Британія 1998 Стив МакКлюр (Steve McClure), Вільям Босі (William Bosi), 2021 - підвищив категорію з 9а до 9а+
Ace of Spades 9a+ Pop Tire Cave США, Юта 2004 Джеймс Літц (James Litz) З початку Джеймс призначив маршруту категорію 9а(+)
Даніель Вудс (Daniel Woods), 2018 - підвищив категорію до 9а+
Джонатан Сігріст (Jonathan Siegrist), 2021 - також відмітив маршрут як категорію 9а+
Бен Ганна (Ben Hanna), 2022
Three degrees of separation 9a / (+?) Céüse Франція 2007 Кріс Шарма (Chris Sharma) Адам Ондра (Adam Ondra), 2015 - відмітив маршрут як категорію 9а+
Люсьєн Мартінес (Lucien Martinez), 2019
PuntX 9a+ Gorges du Loup Франція 2007 Алекс Шабо (Alex Shabo) Пьер Ле Серф (Pierre Le Cerf), 2020 - підвищив категорію до 9а+ через три зламані зачіпки
Танжі Мерард (Tanguy Merard), 2023
Жуль Маршалан (Jules Marchaland), 2023
Eternit 9a+ Baule (Dolomiti Feltrine) Італія 2009 Мауріціо Занолла (Maurizio Zanolla) Спочатку Мауріціо призначив цьому маршруту категорію 9а
Алессандро Зені (Alessandro Zeni), 2021 - підвищив категорію до 9а+ з урахуванням того, що ключові зачіпки маршруту з часу відкриття сильно змінилися
Sachidananda 9a+ Orgon Франція 2009 Жером Пувро (Gérôme Pouvreau) Спочатку Жером призначив цьму маршруту категорію "важка 9а"
Лоїк Зеані (Loic Zehani), 2018 - підвищив категорію до 9а+, також й Жером погодився з новою оцінкою, Віктор Гіллермін (Victor Guillermin), 2022
Махо Норманд (Maho Normand), 2023
Анатоль Бозіо (Anatole Bosio), 2024
Samfaina 9a+ Margalef Іспанія 2010 Кріс Шарма (Chris Sharma) Рамон Джуліан Пігбланк (Ramon Julian Puigblanque), 2010. Кріс и Рамон відзначили маршрут як 9а
Хорхе Діас-Рулло (Jorge Díaz-Rullo), 2021 - підвищив категорію до 9а+,
Александр Мегос (Alexander Megos), 2022
Geocache 9a / (+?) Frankenjura Німеччина 2014 Александр Мегос (Alexander Megos) Спочатку Александр призначив маршруту категорію 9а, але згодом, через деякий час, визначив категорію як 9а+
Адам Ондра (Adam Ondra), 2016 - підтвердив категорію як 9а+
Яннік Флоє (Yannick Flohé), 2021
Companion of Change 9a / (+?) Bergstation, Ціллерталь Австрія 2016 Якоб Шуберт (Jakob Schubert) Спочатку Якоб призначив категорію 9а
Алекс Мегос (Alexander Megos) , 2017 - підвищив категорію 9а+
Альфонс Дорнауер (Alfons Dornauer), 2024
Bone Tomahawk 9a/+ Hurricane Cave США 2016 Джо Кіндер (Joe Kinder) Спочатку Джо призначив категорію "важка 9а"
Джонатан Сігріст (Jonathan Siegrist), 2018 - підвищив категорію до 9а+
Метті Хонг (Matty Hong), 2018 - запропонував категорію 9а
Бен Спаннут (Ben Spannuth), 2018,
Кемерон Горст (Cameron Hörst), 2021 - відзначив маршрут як 9а/+ або важче
"Le Cadafist" 9a/+ Praniania
St-Légere du Ventoux
Франція 2017 Жером Пувро (Gérôme Pouvreau) Хьюго Парментье (Hugo Parmentier), 2020
Седрік Лачат (Cédric Lachat), 2021 - запропонував категорію 9а/+ чрез зламану зачіпку в 2019 році
Александр Мегос (Alexander Megos), 2021
Матьє Буюд (Mathieu Bouyoud), 2021
Танжі Мерард (Tanguy Merard), 2024
"Schwarz Mönch" 9a/+ Gimmelwald Швейцарія 2020 Саша Лехман (Sascha Lehmann) Марко Мюллер (Marco Müller), 2021 - відзначив категорію як 9а+
Обед Хардмеєр (Obed Hardmeier), 2022



Маршрути, що були знижені у категорії з 9а+
МаршрутКате- горіяМісцеКраїнаРікПершо-
проходження
Повторення
La Novena Enmienda 9a / (+?) Santa Linya Іспанія 2005 Dani Andrada Кріс Шарма (Chris Sharma), 2007
Еду Марін (Edu Marin), 2008 - перша пропозиція о зниженні категорії Адам Ондра (Adam Ondra), 2008 Магнус Мідтбо (Magnus Midtbø), 2008 , Рамон Джуліан Пігбланк (Ramón Julián Puigblanque), 2008 Андреас Біндхаммер (Andreas Bindhammer), 2009
Себастьян Буін (Sébastien Bouin) (2017)
Гонцало Ларроча (Gonzalo Larrocha), 2017
Домінік Шкофік (Domen Škofic), 2022,
Джонатан Сігріст (Jonathan Siegrist), 2022
Матьє Буюд (Mathieu Bouyoud), 2023
The Man That Follows Hell 9a / (+?) Frankenjura Німеччина 2009 Markus Bock Адам Ондра (Adam Ondra), 2011 - відзначив маршрут як 9а
2014 рік: Александр Мегос проходить маршрут за 1,5 годин
Empreintes 9a+ / b Haut-Savoye Франція 2009 Фред Рулінг (Fred Rouhling) Батист Дербілі (Baptiste Dherbilly), 2021 - знизив категорію до 8с+
Xaxid Hostel 9a / (+?) Mišja Peč Словенія 2009 Томаш Мразек (Tomas Mrazek) Адам Ондра (Adam Ondra), 2013 - відзначив маршрут як 9а
Домінік Шкофік (Domen Škofic), 2015
Southern Smoke Direct 9a +? Red River Gorge США 2011 Адам Тейлор (Adam Taylor) Адам Ондра (Adam Ondra), 2012 - відзначив маршрут як 9а
Celedon 9a+ Margalef Іспанія 2012 Iker Pou Давід Гамбус (David Gambús), 2012
Горка Карапето (Gorka Karapeto) 2014 Патчі Усобіага (Patxi Usobiaga) 2014 - відзначив маршрут як 9а
Рубен Діаз (Rubén Díaz), 2014
, Дані Андрада (Dani Andrada), 2014 - відзначив маршрут як 9а
Пабло Барберо (Pablo Barbero), 2014
Матьє Буюд (Mathieu Bouyoud), відзначив маршрут як 9а
Definicion de Resistencia Democrata 9a+ Terradets Іспанія 2005 Дані Андрада (Dani Andrada) - відзначив маршрут як 9а+ Тіно Лоїс (Tino Lois), 2006 - зробив перше повторення маршруту та знизив категорію до 9а.

Рамон Джуліан Пігбланк (Ramón Julian Puigblanque), 2007, зробив друге повторення, але не був упевнений у категорії 9а+, зазначивши, що маршрут більш схожий на 9а і чекає на оцінку інших повторювачів

Адам Ондра (Adam Ondra), 2016, відзначив що цей маршрут є "хорошою 9а" але не вище

Stefano Ghisolf,2017
Себастьян Буін (Sébastien Bouin), 2017
Дмитро Факір'янов, 2017
Hurricane 9a + Янгшо Китай 2015 Цінхуа Ванг (Qinghua Wang) за словами Еду Маріна (Edu Marin), цей маршрут було знижено у категорії до 9а при наступних повтореннях інших скелелазів
Pure Dreaming Plus 9a+ Massone, Арко Італія 2018 Адам Ондра (Adam Ondra) Лаура Рогора (Laura Rogora, 2020)
Давід Пікко (Davide Picco), 2020
Алекс Вентахас (Alex Ventajas), 2021
Стефано Гізольфі (Stefano Ghisolfi), 2022 - знизив категорію до 9а
Андреа Челлеріс (Andrea Chelleris), 2022
"Viaje Morfo" 9a+ Tárbena Іспанія 2019 Джонатан Гуадалькаcар (Jonathan Guadalcázar) Джонатан Фльор (Jonatan Flor), 2020 - знизив категорію до 8с
"Ataxia extension" 9a+ Los Techos, Crevillente Іспанія 2019 Джонатан Гуадалькасар (Jonathan Guadalcázar) Джонатан Фльор (Jonatan Flor), 2021 - знизив категорію до 8с/9a
"Ataxia hiperextension" 9a+/b Los Techos, Crevillente Іспанія 2019 Джонатан Гуадалькасар (Jonathan Guadalcázar) Джонатан Фльор (Jonatan Flor), 2021 - знизив категорію до 8с/9a
"Apocalipsis de la Gioconda" 9a+/b Rodellar Іспанія 2019 Джонатан Фльор (Jonatan Flor) Хосе Луіс Палао (José Luis Palao), 2020
Хорхе Діас-Рулло (Jorge Díaz-Rullo), 2020 - знизив категорію з 9b до 9а+
Даніель Фуертес (Daniel Fuertes), 2023 - знизив категорію до 9а
Delincuente Natural (Extension) 9b Rodellar Іспанія 2008 Дані Андрада Джонатан Фльор (Jonatan Flor), 2021 - знизив категорію до 9а
Alasha 9a+/b Мальорка Іспанія 2016 Кріс Шарма (Chris Sharma) Якоб Шуберт (Jakob Schubert), 2021 - відзначив маршрут як 9а
"Underground Dreaming" 9a+ Massone, Arco Італія 2018 Адам Ондра (Adam Ondra) - в 2021 році переглянув категорію на 9а
"Life of Villains" 9a+ Hurricane Cave США 2018 Джо Кіндер (Joe Kinder) спочатку Джо Кіндер відзначив категорію як 9а+, але згодом, як відкрив більш легкий варіант, знизив категорію до 9а
Метті Хонг (Matty Hong), 2018
Джонатан Сігріст (Jonathan Siegrist) 2019
Еван Хау (Evan Hau), 2019
Джон Кардвелл (Jon Cardwell) , 2019
Кай Лайтнер (Kai Lightner), 2023
Inferno 9a/+ Gimmelwald Швейцарія 2020 Александр Рор (Alexander Rohr) Саша Лехман (Sascha Lehmann), 2020 - відзначив категорію як 9а
Марко Мюллер (Marco Müller), 2021 - відзначив категорію як 9а
Анак Верховен (Anak Verhoeven), 2022
Frenesi 9a/+ Margalef Іспанія 2021 Том Болджер (Tom Bolger) Рамон Джуліан Пігбланк (Ramon Julian Puigblanque), 2021
Алекс Гарріга (Alex Garriga), 2022 - знизив категорію до 8с+/9а



Таким чином, виходить, що до "елітного клубу 9а+" входить 157 скелелазів, але з них лише 34 скелелази змогли піднятися на сходинку вище, до категорії 9b, а з них лише шість дісталися категорії 9b+ і лише двоє подолали найскладніші у світі маршрути категорії 9с!

Чи зможе хтось з них хочаб наблизитися за кілоькістю пройдених маршрутів до Адама Ондри?

Наступний підсумок показує кількість маршрутів категорії 9a+ (і вище) з кожним проходженням (враховуючи маршрути зі зниженими або збільшеними категоріями):


СкелелазКраїнаКількість маршрутів 9а+ та складнішеРік першого проходження 9а+
Адам Ондра (Adam Ondra) Чехія842008
Себастьян Буін (Sébastien Bouin)Франція 452011
Александр Мегос (Alexander Megos)Німеччина 42 2014
Хорхе Діас-Рулло (Jorge Díaz-Rullo) Іспанія 34 2017
Стефано Гізольфі (Stefano Ghisolfi) Італія322014
Джонатан Сігріст (Jonathan Siegrist)США 28 2014
Якоб Шуберт (Jakob Schubert)Австрія 24 2014
Кріс Шарма (Chris Sharma) США232001
Джонатан Фльор (Jonatan Flor) Іспанія232019
Лоїк Зеані (Loic Zehani) Франція212018
Рамон Джуліан Пігбланк (Ramón Julian Puigblanque)Іспанія 15 2010
Саті Амма (Sachi Amma)Японія 152010
Пйотр Схаб (Piotrek Schab)Польща 132016
Седрік Лачат (Cédric Lachat) Швейцарія112011
Алекс Гарріга (Alex Garriga) Іспанія112019
Танжі Мерард (Tanguy Merard)Франція102021
Даніель Вудс (Daniel Woods)США 92010
Стефано Карнаті (Stefano Carnati)Італія 92016
Метті Хонг (Matty Hong) США8 2016
Даніель Фуертес (Daniel Fuertes)Іспанія 82017
Дейв Ґрем (Dave Graham)США 72007
Пірмін Бертле (Pirmin Bertle)Німеччина 7 2015
Вільям Босі (William Bosi) Велика Британія72020
Анак Верховен (Anak Verhoeven) Бельгія 72017
Габріеле Мороні (Gabriele Moroni)Італія 62013
Магнус Мідтбо (Magnus Midtbø)Норвегія62008
Ікер Поу (Iker Pou)Іспанія 6 2010
Жером Пувро (Gérôme Pouvreau) Франція62009
Еду Марін (Edu Marin) Іспанія6 2015
Том Болджер (Tom Bolger) Велика Британія62012
Джон Кардвелл (Jon Cardwell)США 52016
Дані Андрада (Dani Andrada)Іспанія 52005
Патчі Усобіага (Patxi Usobiaga)Іспанія 52004
Стив МакКлюр (Steve McClure)Велика Британія 5 1998
Гонцало Ларроча (Gonzalo Larrocha) Іспанія 52017
Лаура Рогора (Laura Rogora) Італія52020
Домінік Шкофік (Domen Škofic)Словенія 5 2014
Енцо Оддо (Enzo Oddo)Франція 42010
Ітан Прінгл (Ethan Pringle)США 42007
Давид Фірненбург (David Firnenburg)Німеччина 42017
Шон Бейлі (Sean Bailey)США 42016
Матьє Буюд (Mathieu Bouyoud)Франція 42015
Матеуш Халадай (Mateusz Haładaj)Польща 4 2015
Люсьєн Мартінес (Lucien Martinez) Франція42019
Жуль Маршалан (Jules Marchaland)Франція42023
Ділан Шуа (Dylan Chuat)Швейцарія42022
Джо Кіндер (Joe Kinder)США 32016
Феліпе Камарго (Felipe Camargo)Бразилія 32017
Маркус Бок (Markus Bock)Німеччина 3 2006
Клемен Бекан (Klemen Becan) Словенія3 2016
Даніель Юнг (Daniel Jung)Німеччина 32014
Марго Хейс (Margo Hayes)США 32017
Роланд Хемецбергер (Roland Hemetzberger) Німеччина 3 2015
Алессандро Зені (Alessandro Zeni) Італія32018
Пьер Ле Сер (Pierre Le Cerf)Франція32020
Сергій Шаферов (Sergey Shaferov)Білорусь32020
Александр Рор (Alexander Rohr)Швейцарія32021
Джованні Плаччі (Giovanni Placci)Італія32022
Сільвіо Реффо (Silvio Reffo)Італія 32014
Хьюго Парментье (Hugo Parmentier) Франція32019
Лі Мін-йон (Lee Min-young)Південна Корея32022
Себастьян Берт (Sébastien Berthe) Бельгія32020
Лука Бана (Luca Bana) Італія32019
Моріц Вельт (Moritz Welt) Німеччина32021
Бастер Мартін (Buster Martin) Іспанія32019
Анатоль Бозіо (Anatole Bosio)Франція32020
Хосе Луіс Палао (José Luis Palao)Іспанія22020
Еван Хау (Evan Hau)Канада 22017
Бернабе Фернандес (Bernabé Fernández)) Іспанія2 1998
Феликс Ноймейкер (Felix Neumärker)Німеччина2 2013
Сан Вон Сон (Sang Won Son)Південна Корея 2 2013
Джеймс Літц (James Litz)США2 2004
Джерней Крудер (Jernej Kruder)Словенія 22016
Каміль Ференц (Kamil Ferenc)Польща 2 2017
Джулія Шанорді (Julia Chanourdie)Франція22020
Ангела Айтер (Angela Eiter)Австрія 22017
Карло Траверсі (Carlo Traversi)США22020
Марчелло Бомбарді (Marcello Bombardi)Італія22021
Едер Ломба (Eder Lomba) Іспанія22021
Джошуа Іббертсон (Joshua Ibbertson)Велика Британія22021
Ніко Пелорсон (Nico Pelorson) Франція22022
Міхал Мікушинець(Michal Mikušínec)Словаччина22021
Марко Заноне (Marco Zanone) Італія22022
Кемерон Горст (Cameron Hörst)США22021
Мартін Теклес (Martin Tekles)Німеччина22022
Якуб Конечни (Jakub Konečný) Чехія22018
Франко Куксон (Franco Cookson)Велика Британія22022
Джессі Группер (Jesse Grupper) США22018
Кай Лайтнер (Kai Lightner) США22024
Мікаела Кірш (Michaela Kiersch)США22023
Лоренцо Больячіно (Lorenzo Bogliacino) Італія22021
Яннік Флоє (Yannick Flohé)Німеччина22021
Альфонс Дорнауер (Alfons Dornauer)Австрія22022
Алекс Вентахас (Alex Ventajas Serrano)Іспанія22023
Моріц Первицький (Moritz Perwitzschky)Німеччина22020
Фред Рулінг (Fred Rouhling)Франція 12007
Штефан Фюрст (Stefan Fürst)Австрія11996
Андреас Биндхаммер (Andreas Bindhammer)Німеччина12007
Томми Колдвелл (Tommy Caldwell)США 1 2003
Луїс Альфонсо Фелікс (Luis Alfonso Felix)Іспанія 1 2011
Майк Фолей (Mike Foley) США12011
Джон Гаскинс (John Gaskins) Велика Британія12004
Юджи Хираяма (Yuji Hirayama)Японія 12003
Александр Хубер (Alex Huber)Німеччина 11996
Артур Кубица (Artur Kubista) Австрія1 2009
Мауріціо Занолла (Maurizio Zanolla) Італія1 2009
Сильвиян Милле (Sylvian Millet)Франція 1 2004
Ендрю Палмер (Andrew Palmer)США 1 2013
Данило Перейра (Danilo Pereira) Португалія12011
Пол Робинсон (Paul Robinson)США 12013
Дмитрий ШарафутдиновРосія 1 2012
Вася Воротников (Vasya Vorotnikov)США 12007
Уюго Мейнан (Hugo Meignan)Франція 12014
Давід Гамбус (David Gambús)Німеччина 1 2012
Пабло Барберо (Pablo Barbero) Іспанія12014
Штефан Шіблі (Stephan Schibli)Швейцарія 1 2015
Клем Лоскот (Klem Loskot)Австрія 1 2015
Асіма Шираїши (Ashima Shiraishi) США12015
Ібан Ларріон (Iban Larrion) Іспанія 12016
Саід Белхай (Said Belhaj)Швеція 12016
Дей Коямада (Dai Koyamada)Японія 1 2016
Якопо Ларше (Jacopo Larcher)Італія 1 2017
Коді Рот (Cody Roth)США 1 2017
Ерік Альбетіні (Eric Albertini)Італія 12017
Батист Дербілі (Baptiste Dherbilly)Франція 12017
Томас Раванал (Tomás Ravanal)Чилі 1 2018
Джерард Рул (Gerard Rull)Іспанія 1 2018
Шон Работу (Shawn Raboutou) США12018
Трістан Чен (Tristan Chen) США12018
Джош Корнах (Josh Cornah) Нова Зеландія12018
Ян Хойєр (Jan Hojer) Німеччина12018
Бен Спаннут (Ben Spannuth) США12018
Сіндре Сетер (Sindre Saether) Норвегія12019
Елан Джонас Макрей (Elan Jonas McRae)Канада12020
Антуан Кауфман (Antoine Kauffmann)Бельгія12020
Енріке Галлардо (Enrique Gallardo) Іспанія12020
Хёнбин Мин (Hyunbin Min) Південна Корея12020
Джиммі Вебб (Jimmy Webb)США12020
Маттео Гамбаро (Matteo Gambaro)Італія12020
Натанієль Колман (Nathaniel Coleman)США12020
Франческо Кастеллано (Francesco Castellano)Італія12020
Саша Лехман (Sascha Lehmann)Швейцарія12020
Роланд Вагнер (Roland Wagner) Австрія12021
Томас Балле (Thomas Ballet)Франція12021
Бен Харнден (Ben Harnden)Канада12021
Коннор Херсон (Connor Herson)США12021
Кінен Такахаші (Keenan Takahashi)США12021
Марко Мюллер (Marco Müller)Швейцарія12021
Тобі Робертс (Toby Roberts) Велика Британія12021
Мануель Брунн (Manuel Brunn) Німеччина12021
Штефан Шерц (Stefan Scherz) Австрія12021
Сантьяго де Альба (Santiago de Alba)Мексика12022
Віктор Гіллермін (Victor Guillermin)Франція12022
Нольвен Бертьє (Nolwen Berthier)Франція12022
Нао Моншуа (Nao Monchois)Франція12022
Бі Джей Тілден (BJ Tilden)США12022
Янніс Готьє (Yannis Gautier)Франція12022
Давід Пікко (Davide Picco)Італія12022
Обед Хардмеєр (Obed Hardmeier)Швейцарія12022
Пепа Шіндел (Pepa Šindel)Чехія12022
Горка Карапето (Gorka Karapeto)Іспанія12022
Джорджо Томатіс (Giorgio Tomatis)Італія12022
Со Чхе-хьон (Seo Chae-hyun)Південна Корея12022
Бен Ганна (Ben Hanna) США12022
Войта Троян (Vojta Trojan)Чехія12023
Тайлер Томпсон (Tyler Thompson)США12023
Лер Тібу (Lair Thibault)Франція12023
Ділан Баркс (Dylan Barks)США12023
Свен Ламперер (Sven Lempereur)Бельгія12023
Махо Норманд (Maho Normand)Франція12023
Райан Скленіца (Ryan Sklenica) Австралія12023
Семюел Омец (Samuel Ometz) Швейцарія12023
Еліаш Кісела (Eliáš Kysela)Словаччина12023
Даніель Морено (Daniel Moreno)Іспанія12023
Маттео Суле (Mattéo Soulé)Франція12023
Фабріс Ландрі (Fabrice Landry)Франція12023
Ніколас Мільбурн (Nicholas Milburn) США12023
П'єр Марзулло (Pierre Marzullo) Франція12023
Ден Мирський (Dan Mirsky) США12023
Маттео Маробін (Matteo Marobin) Франція12024
Йорг Верховен (Jorg Verhoeven) Нідерланди12024





Чи так важко пройти далі категорії 9а?

Протягом останніх років мало що змінилося. Аналіз наведеної вище нашої статистики показує, що подолання бар'єру категорії 9а, як і раніше, означає, що скелелаз знаходиться у "світовій еліті", проте з року в рік кількість нових скелелазів, що подолали цей бар'єр зростає

На цю статтю поширюється закон про авторське право. Копіювання матеріалу на інші ресурси можливе лише з дозволу адміністрації сайту! Спірні питання вирішуються у судовому порядку

Теги: скалолазание, скалолазные маршруты мира, сильнейшие скалолазные маршруты, сложнейшие скалолазные маршруты мира
Автор: Редакция 4sport.ua
Опубліковано в скелелазіння

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

ІНШІ НОВИНИ РОЗДІЛУ