Вперше українські скелелази посіли весь подіум Кубку Європи!

Цими днями у словацькому місті Жиліна відбувається VІ етап Кубка Європи зі скелелазіння.
Спортсмени з 20 країн Європи змагаються у двох дисциплінах: швидкості та трудності.
У обох дисциплінах це були передостанні етапи змагань сезону 2023 року

Україну на цих змаганнях представляли 15 спортсменів.

Костянтин Павленко (м. Одеса), Ярослав Ткач (м. Кропивницький) та Григорій Ільчишин (м. Одеса) стали переможцями змагань у швидкості, посівши відповідно 1, 2 та 3 місця! Фото Anastasiia Zaichenko

Вчора, у перший день змагань були розіграні медалі у дисципліні швидкість, де, вперше в історії України, весь подіум зайняли наші спортсмени!
17 місце посів Дмитро Ілюхін (м.Одеса).

Для Костянтина це перша нагорода у сезоні змагань 2023 року, раніше він займав найвищі 7 місця на етапах Кубку Європи у Тарнові та Інсбруку.
Для Ярослава це також перша нагорода у сезоні змагань 2023 року, раніше він займав найвищі 5 місце на етапах Кубку Європи у Тарнові та 4 місце у Інсбруку.
А ось для Григорія сезон Європейських змагань 2023 року проходить доволі вдало, лише один етап, у іспанський Льєбані він завершив поза подіумом, усі інші були з нагородами: 2 місце у Тарнові та Дуйсбургу, 1 місце у Інсбруку та 3 у Жиліні.
Тож, саме Григорій має усі шанси здобути й головну нагороду континентального кубку у дисципліні швидкість, фінал якого відбудеться з 2 по 3 вересня в італійському місті Казалеккіо-ді-Рено

У жіночих стартах срібну медаль здобула Оксана Бурова (м. Нікополь). Для неї це вже друга медаль Європейських змагань сезону 2023 року, раніше вона здобула бронзу Чемпіонату Європи у німецькому місті Дуйсбург
Також кваліфікаційний відбір пройшли Ксенія Горєлова (м. Краматорськ) та Аліна Щигарєва (м. Нікополь), проте у наступний раунд вони не потрапили, зайнявши відповідно 7 та 8 місця.
Софія Гладка (м. Одесса) зупинилась на кваліфікаційному раунді, посівши 11 місце

Сьогодні продовжуються змагання з дисципліни трудність, і хоча вони ще не завершилися, результати виступів українських спортсменів вже відомі:

15 місце: Ніка Потапова (м. Українка, Київська область)
20 місце: Анастасія Кобець (м. Краматорськ)
37 місце: Дар'я Нестеренко (м. Харків)
39 місце: Роман Васько (м. Київ)
40 місце: Максим Внуков (м. Харків)
42 місце: Анастасія Тарновецька (м. Чернівці) та Леонід Осадчий (м. Харків)

Фінальний етап континентального кубку у дисципліні трудність відбудеться з 2 по 3 вересня в італійському місті Казалеккіо-ді-Рено

Повний Календар змагань зі скелелазіння на 2023 рік Ви можете подивитись на нашому сайті >>>>