Українські спортсмени здобули одну золоту та дві срібні медалі на Чемпіонаті Світу зі скелелазіння серед молоді

ГОРЄЛОВА КСЕНІЯ - ЧЕМПІОНКА СВІТУ СЕРЕД МОЛОДІ!  ПОЛІНА ХАЛЬКЕВИЧ - СРІБНИЙ ПРИЗЕР ЧЕМПІОНАТУ СВІТУ СЕРЕД МОЛОДІ!. Фото Ксенія Горєлова
ГОРЄЛОВА КСЕНІЯ - ЧЕМПІОНКА СВІТУ СЕРЕД МОЛОДІ! ПОЛІНА ХАЛЬКЕВИЧ - СРІБНИЙ ПРИЗЕР ЧЕМПІОНАТУ СВІТУ СЕРЕД МОЛОДІ!. Фото Ксенія Горєлова

З 22 по 31 серпня в американському місті Даллас проходив найважливіший молодіжний турнір зі скелелазіння сезону 2022 року - Чемпіонат Світу серед молоді.

В турнирі прийняли участь сотні спортсменів із 38 країн світу, включаючи і Україну, які змагалися у трьох дисциплінах: боулдерингу, трудності та швидкості

Нашу збірну представляли 13 спортсменів:

Найвищих досягнень по результатам замагань здобули троє українців:

Ксенія Горєлова та Поліна Халькевич здобули відповідн золото та срібло у змаганнях з дисципліни швидкість в віковій групі В.
В фіналі змагань Ксенія та Поліна зустрілись в двобої, який з перевагою дві десятих секунди виграла Ксенія.
Обидві спортсменки на змаганнях встановили особисті рекорди в швидкості подолання 15-метрової еталонної траси.
Для Ксенії це 8.38 секунди, для Поліни це 8.58 секунди

«Сьогодні сталося щось неймовірне! Коли все, що ти планував - здійснилося більш як на 95%. Все, що могло тобі допомогти - допомогло. І як кінцевий результат - фінальний забіг…і два твоїх спортсмени змагаються за золото Чемпіонату Світу. Я думаю, що цей день я ще довго буду згадувати, адже це забути нереально! А сам фінал…ти так і до кінця не розумієш, хто виграє… але ти стоїш і знаєш, що переможе УКРАЇНА!!!

ГОРЄЛОВА КСЕНІЯ - ЧЕМПІОНКА СВІТУ СЕРЕД МОЛОДІ!

ПОЛІНА ХАЛЬКЕВИЧ - СРІБНИЙ ПРИЗЕР ЧЕМПІОНАТУ СВІТУ СЕРЕД МОЛОДІ!

P.S. Я почав самостійну тренерську кар‘єру в 2016 році.

2022 рік - моя перша Чемпіонка Світу!!! Дякую вам дівчата, що сьогодні зробили мене найщасливішим тренером у світі!!! Сон наяву, ніяк інакше»
, - написав тренер Ярослав Гонтарик.

"Вірила і сподівалася, я Чемпіон Світу серед молоді!
Це було дуже хвилююче і незвично для мене, і я хочу привітати Поліну Халькевич з сріблом і мелані Вілледью з бронзою.
Дякую моєму тренеру Ярославу Гонтарику.
А ще в мене новий особистий рекорд - 8.38 секунди"
- повідомила Ксенія Горєлова

"Чемпіонат світу серед молоді в Далласі.
Друге місце для мене було дуже неочікуваним..
Після невдалого виступу в Європі...
Новий особистий рекорд: 8,58 секунди
Вітаємо Ксенію Горєлову з перемогою"
- повідомила Поліна Халькевич

ГОРЄЛОВА КСЕНІЯ - ЧЕМПІОНКА СВІТУ СЕРЕД МОЛОДІ!  <br>ПОЛІНА ХАЛЬКЕВИЧ - СРІБНИЙ ПРИЗЕР ЧЕМПІОНАТУ СВІТУ СЕРЕД МОЛОДІ!

Серед юніорів срібну медаль виборов одесит Григорій Ільчішин. У фінальному двобої з фпонським спортсменом Суто Фуджино (Shuto Fujino) він програв одну десяту секунди.

"Молодіжний чемпіонат світу - срібна медаль.
Дякую всім за підтримку, дякую скеледрому Skarpa Bytom-Rozbark за надану мені чудову можливість підготуватися.
Дякую всім, хто допоміг здійснити цю поїздку до США."
- повідомив Григорій Ільчишин

Григорій Ільчишин - срібний призер Чемпіонату Світу зі скелелазіння серед молоді 2022

Також слід відзначити вдалий виступ Оксани Бурової, яка зайняла загальне 4 місце в дисципліні швидкість в групі юніорів. У малому півфіналі вона програла німкеніїї Францискі Ріттер (Franziska Ritter) 2 десятих секунди.

Та виступ Ніки Потапової, яка зайняла загальне 4 місце в дисципліні трудність, пролізши 25+ зачіпок.

Дмитро Ілюхін завершив свій виступ в дисципліні швидкість на етапі 1/4 фіналу
Деніс Мозолевич завершив свій виступ в дисципліні швидкість на етапі 1/8 фіналу
Софія Тульчинська завершила свій виступ в дисципліні швидкість на етапі 1/8 фіналу
Дар'я Ткачева завершила свій виступ в дисципліні швидкість на етапі 1/8 фіналу
Тимур Дятлов завершив свій виступ в дисципліні боулдерінг на етапі півфіналу та зайняв 20 місце в трудності
Анастасія Кобець завершила свій виступ в дисципліні боулдерінг на етапі півфіналу та зайняла 21 місце в дисципліні трудність
Ксенія Захарова завершила свій виступ в дисципліні боулдерінг на етапі кваліфікації та зайняла 25 місце в дисципліні трудність