Григорій Ільчишин здобув срібло першого етапу Кубку Європи зі скелелазіння

Григорій Ільчишин

Сьогодні, 1 квітня розпочався сезон Кубку Європи зі скелелазіння.
Першою подією сезону 2023 року, що проводиться Міжнародною Федерацією спортивного скелелазіння стали змагання у дисципліні швидкість, які відбулися у спортивній залі Академії прикладних наук міста Тарнов (Польща).

Слід зазначити, що цей сезон має вирішальне значення з точки зору досягнення олімпійської кваліфікації на Ігри, що пройдуть наступного року в Парижі, де вперше скелелазіння буде розділене на дві дисціпліни: швикість та двоборство. Від кожної країни до Олімпіади можуть потрапити максимум 4 скелелази (2 чоловики і 2 жінки ).
Детальніше про кваліфікаційни йвідбір Ви можете дінатись зі статті: Умови кваліфікаційного відбору скелелазів для участі в Олімпійських Іграх 2024 у Парижі

Повний календар міжнародних змагань зі скелелазіння Ви можете подивитись тут >>>

Серед понад 120 учасників, що приїхали до Тарнова цими вихідними, є й збірна команда України, до складу якої увійшли:

В жіночих стартах у Тарнові кваліфікаційний відбір пройшли Ксенія Горєлова та Аліна Щигарєва, які зупинилися на 1/8 фіналу, посівши відповідно 11 та 12 місця.
Весь подіум серед жінок розподілили між собою представниці Польщі:
1 місце: Олександра Мирослав (Aleksandra Miroslaw)
2 місце: Наталія Калучка (Natalia Kałucka)
3 місце: Олександра Калучка (Aleksandra Kałucka)

В чоловічих стартах найвищу сходинку серед наших спортсменів посів одесит Григорій Ільчишин - 2 місце!
У "фінальному супердвобої" він поступився золотом польському чемпіону Марчіниу Дзенськи (Marcin Dzieński).
Найкращий час забігу Григорія на цих змаганнях становив 5,353 секунди! Цей час став новим рекордом серед українських спортсменів!
Доречі, тиждень тому Григорій встановив новий рекорд України, пробігши еталонну трасу за 5,48 секунди та став чемпіоном України 2023 року!

Ярослав Ткач і Костянтин Павленко зупинилися на 1/4 фіналу і посіли відповідно 5 і 7 місце