Досвід і молодість. Переможці етапу Кубку Світу у Шамоні

Скелелазна арена у Шамоні

На минулих вихідних у французькому місті Шамоні відбувся ІХ етап Кубка Світу зі скелелазіння.

Сотні спортсменів з 45 країн світу змгагалися у двох дисціпліннах: швидкості та трудності.
Серед учасників змагань були й представники України. Нашу збірну представляли:
- у дисципліні тудність: Євгенія Казбекова (м. Дніпро) та Ніка Потапова (м. Українка, Київська область)
- у дисципліні швидкість: Ярослав Ткач (м. Кропивницький) та Костянтин Павленко (м. Одеса).

Нажаль, жоден з наших спортсменів не потрапив до фінальної частини змагань, а найвищу сходинку посіла Євгенія Казбекова, що зайняла 13 місце у півфіналі.

У перший день змагань відбувся розіграш комплекту медалей у дисципліні швидкість.
Більшість вболівальників, безперечно, розраховували на медалі польських спортсменок, які традиційно домінують у фіналах швидкості, проте переможницею стала представниця Індонезії Раджа Саллсабілла (Rajiah Sallsabillah).
На другому місці - француженка Вікторія Андрі (Victoire Andrier), на третьому - індонезійка Нурул Ікуамах (Nurul Iqamah)

переможницею стала представниця Індонезії Раджа Саллсабілла (Rajiah Sallsabilla

Серед чоловіків із самого початку був несподіваний поворот подій. У кваліфікації домінував чинний світовий рекордсмен, індонезієць Лернардо Веддрік (Veddriq Leonardo), і він же й був фаворитом фіналу в Шамоні.
Однак у першому старті індонезієць зробив фальстарт і вибув із змагань.
Цікавим ще був "двобій" між індонезійцями Рахмадом Аді Муліоно (Rahmad Adi Mulyono) i Рахарджатом Нурсамсою (Raharjat Nursamsa), які вибігли еталонну 15-метрову тразу з часом відповідно у 4,97 та 4,98 секунди! Це перша така ситуація в кубкових змаганнях, коли в одному старті обідва спортсмени показують час на трасі менше 5 секунд!

А за золоту медаль змагалися індонезієць Рахмад Аді Муліоно і представник Казахстану Рішат Хайбуллін (Rishat Khaibullin).
За результатами змагань золото здобув Рахмад Аді Муліоно.
На третьому місці - Рахарджат Нурсамса (Raharjat Nursamsa)

За результатами змагань золото здобув Рахмад Аді Муліоно (Rahmad Adi Mulyono)

Наші спортсмени не подолали кваліфікаційний бар'єр і зайняли наступні місця:
Костянтин Павленко - 23 місце
Ярослав Ткач - 25 місце

Наступні, фінальні змагання зі швидкості в рамках етапів Кубку Світу відбудуться з 22 по 24 вересня у китайському місті Вуцзян.
Повний Календар змагань зі скелелазіння на 2023 рік Ви можете подивитись на нашому сайті >>>>

Наступного дня розпочалися змагання у дисципліні трудність, кваліфікаційний раунд яких відбувся за два дні до цього.

У жіночих стартах перемогу здобула 34-річна кореянка Джейн Кім (Jain Kim), яка є однією з найуспішніших скелелазок серії Кубків Світу: раніше вона тричі вигравала титул лідера Кубка світу, є чемпіонкою світу 2014 року.
У Шамоні вона здобула свою тридцяту (!) золоту медаль Кубка світу, приймаючи участь у майже сотні турнірів серії!
У жіночих стартах перемогу здобула 34-річна кореянка Джейн Кім (Jain Kim)

Ще однією фавориткою на золото була 19-річна Со Чхе-хьон (Seo Chae-hyun), молодша співвітчизниця Кім, вона здобула медаль загального заліку Кубка Світу у 2019 році і зараз, у Шамоні вийшла у фінал змагань з першого місця.
Проте, прикра помилка, якої вона припустилася на фінальній трасі (пропустивши зачіпку на 1/3 маршруту) призвела до того, що судді не зарахували подальший її пролаз. У підсумку вона посіла 8 місце.
Срібну медаль здобула японка Ноноха Куме (Nonoha Kume), а бронзову – француженка Елен Жаніко (Hélène Janicot).

Серед наших спортсменок кваліфікаційний раунд подолали як Євгенія Казбекова так і Ніка Потапова.
Проте у півфіналі вони зайняли відповідно 13 і 25 місця, чтого біло не досить для виходу у фінальну частину змагань

Ніка Потапова та  Євгенія Казбекова на змаганнях у Шамоні
Ніка Потапова та Євгенія Казбекова на змаганнях у Шамоні

У чоловічих стартах фаворитом змагань був 18-річний британець Тобі Робертс (Toby Roberts), який й виграв їх, записавши у свій актив вже друге золото і трєтю нагороду у сезоні 2023 року (раніше у Солт-Лейк-Сіті він виборов трєте місце а у Бріксені здобув золото).
Доречі, він був єдиним, хто дістався ТОПу на фінальній трасі серед чоловіків!

У чоловічих стартах фаворитом змагань був 18-річний британець Тобі Робертс (Toby Roberts)

Робертс чудовий скелелаз на природньому рельєфі і має за плечима серію класичних змагань.
Фактично, він наймолодший британець, хто зміг пройти восьму та дев'яту категорію на скелях: у віці 10 років він пройшов маршрут "Raindogs" категорії 8а, у віці 15 років він пройшов класичну лінію "Rainshadow" Стіва МакКлюра.
Пізніше він подолав й свою першу 9а+ на маршруті "Batman" у 2021 році.

На другому місці француз Сем Авезу (Sam Avezou) і на третьому - японець Сорато Анраку (Sorato Anraku) (Francja) 50

Наступні змагання з трудності в рамках етапів Кубку Світу відбудуться з 14 по 15 липня у французькому місті Бріансон.

Автор: Редакція 4sport.ua