У Солт-Лейк-Сіті завершився IV етап Кубку Світу зі скелелазіння

З 19 по 21 травня у Солт-Лейк-Сіті (США) відбувся IV етап Кубку Світу зі скелелазіння.

Серед спортсменів з 37 країн світу, що виступали у двох дисциплінах: швидкості та боулдерингу, були й представники України.

Нашу збірну представляли: Євгенія Казбекова (м. Дніпро), Ярослав Ткач (м. Кропивницький) та Костянтин Павленко (м. Одеса)

В перший день змагань відбулася кваліфікація у боулдерингу, яку пройшла Євгенія Казбекова, подолавши всі п'ять ТОпів та 5 Зон.

Другий день змагань був "жіночим" - проходили змагання як у швидкості так і у боулдерингу.

Наталія Гроссман (Natalia Grossman). фото Slobodan Miskovic/IFSC

Переможницею у боулдерингу стала американка Наталія Гроссман (Natalia Grossman).
Це вже її п’ятий тріумф поспіль у Солт-Лейк-Сіті: вона вигравала тут у 2021-2022 роках (по дві перемоги за сезон).
Американка виконала фінальний раунд майже бездоганно, подолавши три проблеми з першої спроби і стала єдиною, хто змій подолати всі ТОПи
Поряд з нею на подіумі розташувалися француженка Оріана Бертон (Oriane Bertone), і співвітчизниця Гроссман Брук Работу (Brooke Raboutou).

Наша спортсменка посіла 19 місце, завершивши змагання на полуфіналі.

Олександра Мірослав всьоме поспіль виграє золото Кубка світу. Фото Slobodan Miskovic/IFSC

У змаганнях зі швидкості польська спортменка Олександра Мірослав всьоме поспіль виграє золото Кубка світу.
У фіналі в Солт-Лейк-Сіті вона пробігла маршрут за 6:43 секунди.

На другому місці розташувалась індонезійка Десак Маде Ріта Кусума Деві (Desak Made Rita Kusuma Dewi) а третьому спортсменка з Китаю Ліцзюань Денг (Lijuan Deng).

Третій день змагань був "чоловічим" - проходили змагання як у швидкості так і у боулдерингу.

Томоа Нарасакі  (Tomoa Narasaki). Фото Slobodan Miskovic/IFSC
Томоа Нарасакі (Tomoa Narasaki). Фото Slobodan Miskovic/IFSC

У боулдерингу серед чоловіків на вищий подіум повернувся японський чемпіон Томоа Нарасакі (Tomoa Narasaki).

26-річний Томоа боровся за золото зі своїм молодим співвітчизником, 16-річним Сорато Анраку (Sorato Anraku), для якого це був перший фінал у Кубку Світу серед дорослих спортсменів.
Вони обидва завершили серію валунів, але більш досвідчений Нарасакі був ефективнішим у цих пролазах - він зміг подолати їх за меншу кількість спроб.
Трєтім на п'єдестал пошани піднявся 18-річний британець Тобі Робертс (Toby Roberts), який також дебютував у фіналі Кубка Світу.

Леонардо Веддрік (Veddriq Leonardo). Фото Slobodan Miskovic/IFSC

У дисципліні швидкість перемогу здобув індонезієць Леонардо Веддрік (Veddriq Leonardo).

Двоє наших спортсменів не пройшли кваліфікаційний бар'єр і посіли загальні 25 місце (Костянтин Павленко) та 35 місце (Ярослав Ткач).

Нагадаємо, індонезієць виграв перші цього року змагання Кубка Світу в Сеулі, де встановив світовий рекорд з часом у 4,90 секунди.
У Солт-Лейк-Сіті Веддрік у фінальному раунді впевнено переміг своїх суперників, а у фінальній "дуелі" пробіг трасу з часом у 4,95, що лише на 5/100 секунди повільніше його власного світового рекорду.

Майже таким же швидким був його напарник по команді Кіромал Катібін (Kiromal Katibin), який у забігу за бронзову медаль показав час 4,98 секунди, причому біг він із травмою стопи...

Друге місце зайняв китайський спортсмен Пен Ву (Peng Wu)

Наступний, V етап Кубка Світу зі скелелазіння відбудеться у Празі (Чехія) з 2 по 4 червня. Спортсмени змагатимуться у дисципліні боулдеринг
Повний Календар змагань зі скелелазіння на 2023 рік Ви можете подивитись на нашому сайті >>>>