Збірна України з футболу вийшла у фінал Кубка Кіпру-2011

Обігравши у серії післяматчевих пенальті збірну Румунії, українські футболісти вийшли у фінал міжнародного турніру Кубок Кіпра-2011. У вирішальному матчі «синьо-жовті» завтра, 9 лютого, зіграють зі шведами.

Основний час матчу завершився з рахунком 2:2 і всі голи було забито у першому таймі. Цікаво, що спочатку забивали українці, а потім – румуни.

На 23-ій хвилині українці забили зі стандарту. Ракицький зі штрафного поклав м’яч у правий кут – 1:0. А ще за сім хвилин «синьо-жовті» провели багатоходову поблизу воріт суперника, яку ударом повз воротаря метрів з восьми завершив Мілевський – 2:0. Здавалося, проблем у підопічних Юрія Калитвинцева з виходом у фінал не повинно бути.

Однак, рахунок 2:0 на нашу користь протримався лише одну хвилину. Українці помилились у захисті при розіграші кутового, дозволивши Алексі з декількох метрів розстріляти наші ворота – 2:1. А на 44-ій хвилині Алекса оформив «дубль». І знову ми пропустили після подачі з кутового. Папп скинув м’яч по лінії воротарського майданчика і Алекса правою щокою в дотик проштовхнув його у сітку – 2:2.

У другому таймі на полі було багато боротьби і мало футболу. За 45 хвилин глядачі не побачили жодного по-справжньому гольового моменту. Тож нічийний рахунок 2:2 не зазнав змін.

А героєм післяматчевої 11-метрової серії став голкіпер «Динамо» Олександр Шовковський. Сашко відбив перший і другий удари румунських футболістів. Натомість не забив у нас лише Гусєв. У підсумку по пенальті (4:2) перемогли українці.

Тепер у фіналі підопічні Юрія Калитвинцева зіграють зі збірною Швеції. Матч відбудеться у середу, 9 лютого. Початок – о 20:30.

Довідка

Футбол. Cyprus Cup-2011

Півфінал
Україна – Румунія – 2:2 (2:2). По пенальті – 4:2. 8 лютого. Паралімні (Кіпр). Стадіон «Мунісіпал»

Арбітр: Стеліос Тріфунос (Кіпр)

Україна: 12.П’ятов (1.Шовковський, 90), 4.Тимощук (к), 8.Алїєв (25.Кравець, 66), 9.Гусєв, 10.Мілевський, 15.Федорів, 23.Степаненко (14.Ротань, 61), 19.Коноплянка (11.Ярмоленко, 61), 22.Девіч (16.Морозюк, 46), 27.Чигринський, 44.Ракицький

Запасні: 2.Романчук, 17.Михалик

В. о. головного тренера – Юрій Калитвинцев

Румунія: 1.Пантілімон, 22.Мафтей, 6.Гардош, 13.Папп, 3.Рац, 14.Роман (18.Ілліе, 56), 5.Алекса, 4.Мурешан (16.Апостол, 77), 20.Дяк, 21.Сбурля (9.Ганя, 67), 11.Букур (7.Зіку, 55)

Запасні: 23.Лунг, 15.Драгош, 2.Рапа

Головний тренер – Разван Луческу

Голи: 1:0 Ярослав Ракицький, 24; 2:0 Артем Мілевський, 31; 2:1 Дан Алекса, 34; 2:2 Дан Алекса, 44

Серія пенальті: 1:0 Ярмоленко, 1:0 Зіку (Шовковський), 2:0 Тимощук, 2:0 Роман (Шовковський), 3:0 Кравець, 3:1 Ганя, 3:1 Гусєв (Пантілімон), 3:2 Рац, 4:2 Ротань

Попередження: Дяк, 26; Гусєв, 37; Федорів, 51; Ракицький, 59; Кравець, 75