Перша медаль України на Всесвітній зимовій Універсіаді у лижниці Катерини Григоренко

З церемонії відкриття 26 січня у турецькому Ерзурумі розпочалась 25та Всесвітня зимова Універсіада – найпрестижніші змагання серед студентської молоді. Упродовж 10 днів спортсмени з 58 країн світу змагатимуться в 11 видах спорту. Лижна команда України буде представлена у чотирьох видах лижного спорту: гірськолижний спорт, сноубординг, лижне двоборство, лижні гонки.

Для нашої команди змагання розпочались з радісної новини. На першому старті змагальної програми лижних гонок Катерина Григоренко виборола першу для української делегації медаль. Подолавши дистанцію 10 км класичним стилем за 15,03 хвилини, представниця Київської області посіла друге місце, пропустивши вперед росіянку Алію Іксанову (14,45). На третьому місці фінішувала італійська спортсменка Вірджинія Де Мартін Топранін. Марина Анцибор фінішувала на 12 місці, програвши 1:10.2 хвилини, Марія Лосєва – на 14му (+1:21.1 хвилини), Зоя Заведеєва посіла 32 місце з результатом 16:41.3 хв., Олександра Григоренко – 38 місце (17:22.7 хв.).

Найближчим серед українських чоловіків до п’єдесталу у гонці на дистанцію 10км класичним стилем просунувся Іван Білосюк – він посів 4 місце з результатом, програвши 21 секунду бронзовому призеру Геннадію Матвієнко (Казахстан). Золото цих змагань також отримав росіянин Владіслав Скобєлев, а срібну медаль – японський гонщик Акіра Лентінг. Мирослав Білосюк завершив змагання на 7 місці, Віталій Штунь - на 9му, Олексій Швидкий – на 11 місцях. Руслан Перехода та Андрій Машко посіли 34 та 44 місця.