Сорато Анраку та Янья Гарнбрет здобули перемогу у етапі Кубку Світу у словенському Копері

Сорато Анраку (Sorato Anraku) та Янья Гарнбрет (Janja Garnbret) - переможці етапу Кубку Світу у словенському Копері

Вчора, 9 вересня у словенському місті Копер відбулися передостанні змагання на Кубок Світу зі скелелазіння у дисципліні трудність сезону 2023 року.
У змаганнях приймали участь більше ніж 120 спортсменів з 34 країн світу. Цього разу українських склелазів на змаганнях не було.

Насправді, нікого не здивувало, що видатна словенка Янья Гарнбрет (Janja Garnbret), була єдиною серед жінок, яка змогла пройти фінальний маршрут до ТОПу, а також вийти першою як з кваліфікації так і з півфіналу.

У чоловічих стартах молодий японець Сорато Анраку (Sorato Anraku), який здивував глядачів у сезоні 2023 року своїми чудовими виступами на змаганнях, також став єдиним серед чоловіків, хто досяг ТОПу фінальної траси.

Янья Гарнбрет (Janja Garnbret) - переможниця етапу Кубку Світу у словенському Копері

Здобувши суботню перемогу, Гарнбрет виграла золото на кожному етапі Кубку Світу у дисципліні трудність, у якому вона брала участь цього року – в Інсбруку, Вілларі та Копері. Загалом це її 26-а премога на етапах Кубку Світу за весь час виступів.
На Чемпіонаті світу в Берні в серпні вона також здобула золото в боулдерингу, срібло в трудності та золото в новому форматі олімпійського двоборства.
Після того, як Гарнбрет зламала палець на нозі під час тренування на початку цього року, їй довелося пропустити перші етапи змагань сезону. Багато хто цікавився, чи завадить травма бути їй такою ж домінуючою, якою вона була в попередніх сезонах. Оскільки сезон 2023 майже завершився, словенка довела, що всі, хто сумнівалися, помилялися, і вона залишається домінуючою, ніж будь-коли.

«Нарешті я взяла реванш тут, у Копері», — сказала Гарнбрет після перемоги. «Мені це дуже сподобалося. Від кваліфікації до півфіналу та фіналу, я не знаю, чи був я коли-небудь таким розслабленим, як на цьому змаганні. Мені сподобалося лазити перед домашньою публікою, завдяки підтримці, яка мені дуже сподобалася, я дуже рада, що нарешті отримала своє перше золото в Копері».

Сорато Анраку (Sorato Anraku) - переможець етапу Кубку Світу у словенському Копері

У 2023 році японець Сорато Анраку досяг приголомшливого успіху. 16-річний юнак виграв загальний залік Кубка Світу з боулдерінгу, стабільно виступаючи протягом усієї серії, включаючи золоту медаль в Інсбруку. «Копер» — це його друга золота медаль цього головного сезону (першою була медаль у Бріансоні). На чемпіонаті світу він здобув срібло в дисципліні трудність.

«Я дуже хвилювався перед своїм виступом, але намагався відкинути це і просто піднятися без помилок», — сказав Сорато після того, як подолав чоловічий маршрут. «Після моєї першої «золотої медалі» в Бріансоні я хотів ще, і для цього наполегливо тренувався. Я хотів здобути ще одне золото в Копері, і зараз я його маю, тому я щасливий».

Перед останнім туром в китайському Уцзяні (який відбудеться з 22 по 24 вересня і де будуть змагатимуться як у дисципліні трудність так і у дисципліні швидкість) у рейтингу лідирують Анрако Сорату (з великою перевагою над Алексом Мегосом) і Янья Гарнбрет, випереджаючи свою співвітчизницю Віту Лукан.
Повний Календар змагань зі скелелазіння на 2023 рік Ви можете подивитись на нашому сайті >>>>