Напередодні вирішального двоборства: хто змагатиметься у фіналі скелелазіння Об'єднаного Чемпіонату Європи?

Після індивідуальних змагань зі скелелазіння (у швидкості, боулдерінгу та трудності) на Об'єднаному Чемпіонаті Європи в Мюнхені настав час останнього виклику – фіналу у двборстві (дисципліни боулдерінг та трудність).
Саме такий формат у скелелазінні: швидкість + двоборство діятиме через два роки на Олімпіаді в Парижі.

Від редакції:
Об'єднаний чемпіонат Європи - змагання з дев'яти видів спорту, включно зі спортивним скелелазінням (окрім легкої атлетики, велоспорту, спортивної гімнастики, веслування на байдарках, каное, пляжного волейболу, настільного тенісу та триатлону).
Так званий об’єднаний чемпіонат Європи – відносно недавня ідея, вперше він був зіграний у 2018 році. Представники окремих дисциплін змагаються за звання чемпіонів континенту не в окремих видах, а в одному великому змаганні.
Під час прем'єрних змагань медалі розіграли у семи видах, цього року їх буде дев'ять.

Саме в Мюнхені учасники вперше офіційно випробують новий формат (хоча в березні цього року скелелази мали змогу випробувати себе у двоборстві на національних іспанських змаганнях у скелелазному центрі Sharma Climbing Gavà, але там змагалися лише іспанці).
Такий формат ми побачимо в Парижі в 2024 році – там за медалі змагатимуться спринтери, окремо боулдерінг і трудники.
Про детальні моменти Олімпіади зі скелелазіння ми писали ТУТ .

Ті, хто набрав найбільшу кількість балів у боулдерінгу та трудності, вийшли у фінал двоборства в Мюнхені.
Вже в середу та четверг ми будемо вболівати за вісім найкращих скелалзів як серед жінок так і серед чоловіків.

Євгенія Казбекова

І серед жінок буде змагатися і українська скелелазка Євгенія Казбекова, яка напередодні стала фіналісткою у дисципліні трудність (зайнявши 8 місце) та півфіналісткою у дисипліні боулдеринг, зайнявши 11 місце.

В авангарді жіночих стартів - головний фаворит словенка Янья Гарнбрет (Janja Garnbret), яка здобула дві золоті медалі: у боулдерінгу та трудності та, відповідно має найвищий показник: 2000 балів.

Другою за нею йде німкенія Ханна Меул (Hannah Meul), яка була другою у боулдерінгу та сьмою у трудності.
Третьою йде австрійка Джессіка Пільц (Pilz Jessica), яка була восьмою в боулдерінгу та другою в трудності.