Залізна Інна

Це коломийське подружжя знають у всьому світі. Заслужений майстер спорту Інна Оробець та її чоловік і тренер Василь Оробець – визнані спеціалісти у пауерліфтингу. Недавно Інна вчергове довела, що є однією із кращих у світі. Вона виборола срібну медаль на чемпіонаті світу в Південно-Африканській Республіці.

У кар’єрі коломиянки Інни Оробець було дуже багато міжнародних стартів. Цьогорічне світове «срібло» не є її найвищим досягненням. Восени 2004 року в Словаччині вона стала чемпіонкою Європи, а вже за півроку в Фінляндії їй підкорилося світове «золото». Та незважаючи на це, 39-річна спортсменка продовжує наполегливо працювати і показувати найвищі результати.

Підготовку до цьогорічного світового чемпіонату в ПАР ускладнила травма. «Ми готувалися три місяці, – розповідає Василь Оробець. – В Інни була травма руки, тому, тренуючись, ми одночасно лікували руку. Через це не могли давати на тренуваннях повні навантаження».

Нині у світовому пауерліфтингу найсильнішими країнами є Росія та Україна. Це підтвердив і чемпіонат світу. Конкуренткою нашої спортсменки у вазі понад 90 кг була саме росіянка. «У кожній ваговій категорії була представлена спортсменка з Росії, – каже Інна Оробець. – Так вийшло, що росіянка, яка боролась у моїй вазі, виступає вже давно та є дуже сильною. Я дуже хотіла виграти, але цього разу Галя Карпова виявилася сильнішою».

На пауерліфтерських чемпіонатах є два типи медалей: «малі» (за кожну вправу) та «великі» (за суму триборства). Коломиянка привезла додому дві «малих» та одну «велику». У присіданні Інна Оробець підняла штангу вагою 257,5 кг, це був другий результат. Третє місце вона зайняла у жимі лежачи – 177,5 кг. Проте результат у тязі, 200 кг, був лише шостим. Тому в сумі триборства вона показала результат 635 кг і виборола «срібло».

Попри те, що пауерліфтинг не входить до олімпійської спортивної сім’ї, від року до року він набирає ваги. Цей вид спорту входить до програми Всесвітніх ігор, які відбуваються раз на чотири роки. Це аналог Олімпіади, який об’єднує більше 30 неолімпійських видів спорту. З Нового року увійдуть в силу зміни у вагових категоріях. За словами Василя Оробця, усе це говорить про те, що почався рух до поступового включення пауерліфтингу до програми Олімпіад.

Вже зараз Інна Оробець разом з чоловіком займається тренерською роботою. Серед їхніх вихованців – Назар Дячук (у 2009 році став чемпіоном світу з жиму лежачи серед юнаків), Ірина Бабурова (чемпіонка Європи серед юніорів 2008 року, минулорічна бронзова призерка Європи), Марія Чепіль (цьогорічна переможниця чемпіонату Європи з жиму лежачи). Щороку 6-7 їхніх вихованців стають чемпіонами України.

Незважаючи на багатий спортивний досвід, Інна Оробець і далі відчуває голод до нових перемог. «Чим більше ти здобуваєш, тим більше хочеться ще, – каже спортсменка. – Звісно, я вже стала чемпіонкою Європи, чемпіонкою світу. Але мала ще мрію виступити на Всесвітніх іграх, які проводяться раз на чотири роки. Сталося так, що я отримала травму і не змогла поїхати на ці змагання. Тому мотивація до нових перемог ще є. Думаю, що у 2013 році, коли будуть відбуватися Всесвітні ігри в Колумбії, я зможу виступити. А далі буде видно».